Anasayfa / GENEL / Özdil’den muhalefet liderlerine “hıyar” benzetmesi!
ozdil1

Özdil’den muhalefet liderlerine “hıyar” benzetmesi!

Yılmaz Özdil 1 Kasım’da ortaya çıkacak seçim tablosuyla ilgili konuştu ve benzer tablo çıkacağını söyleyerek muhalefete yüklendi.


1 Kasım’da seçim sonucunun bir öncekiyle aynı olacağını söyleyen Özdil muhalefeti sert sözlerle eleştirdi. Nil Soysal’a konuşan Özdil, “Şartlar aynıyken farklı sonuç beklemek gerizekalılıktır. Muhalefette çaba görmüyorum. Günlük işporta politikalarla, üç aylık hesaplarla işi kurtarmaya çalışıyorlar. Ama üç ayda ancak hıyar yetişir” diyerek CHP ve MHP’nin politikasının yanlış olduğunu söyledi.

AYNI TABLO ÇIKACAK

“Einstein’ın bir lafı var; şartlar aynıyken farklı sonuç beklemek gerizekalılıktır. Aynı tablo çıkacak. Defalarca seçim kaybetmiş Kemal Kılıçdaroğlu ile seçim zaferi bekleniyorsa, burada bir problem var demektir. Ya da defalarca seçim kaybetmiş Devlet Bahçeli ile seçim zaferi bekleniyorsa, burada da bir problem var demektir. Davutoğlu için de aynı durum geçerli, oy kaybetti, gene oy kaybedecek.

SİZİN BAŞARINIZ AKP’NİN BAŞARISIZ OLMASINI BEKLEMEK Mİ?

Mesela insanlar öldürülüyor, bombalar patlıyor, kabuslar yaşanıyor, Ahmet Davutoğlu; “anketler iyi” filan diyor. Muhalefet de bu kabusların AKP’de oy kaybına sebep olmasını bekliyor. Sizin başarınız AKP’nin başarısız olmasını beklemek mi? Kaç sene beklememiz gerekiyor bunun için? Muhalefette bir çaba görmüyorum. Günlük işporta politikalarla, üç aylık hesaplarla işi kurtarmaya çalışıyorlar. Ama üç ayda ancak hıyar yetişir!”

MEDYAGUNDEM

ozdil

Özdil KK’yı bitirdi; FETÖ’cülerle adalet aranmaz

Sözcü yazarı, FETÖ’den tutuklanan Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bahane ederek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı …

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-05 08:02:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comÿ':W

KK’ya “hain” dedi

Katıldığı bütün seçimlerde kaybeden CHP Lideri’ni hedef alan Yılmaz Özdil, partililerin geri zekalı yerine konduğunu …

arena

Bu utanç da sana yeter Saadet!

16 Nisan referandumunda hayır cephesinde birleşen Saadet ve CHP kitleleri arasından bu aralar su sızmıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir