Anasayfa / ANALİZ / Özdil’den ‘cibilliyetsiz’ bir yazı daha!
ozdil-akparti

Özdil’den ‘cibilliyetsiz’ bir yazı daha!

MEDYAGÜNDEM- Millete “bidon kafalı” diyen “faşist kafa”dan zaten farklı tavır beklenemezdi. Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil bugünkü yazısıyla yine cibilliyetini sergiledi.

Ak Parti Genel Merkezi’ne demokrasi düşmanları tarafından gerçekleştirilen saldırıyı kınayacağına, dalga geçen Özdil, “Mağduriyetin böylesi pişmiş tavuğun bile başına gelmez yani” dediği yazısında, ne terör, ne çözüm sürecine darbe, ne ülkede kaos peşinde koşan karanlık odaklar umrundaydı, onun için varsa yoksa Ak Parti iktidarıydı. Kafayı taktığı şey de Ak Parti’nin bir kez daha bu ülkede mağduriyeti idi. Böylesi bir hain saldırının Ak Parti’ye yarayacağı gibi bir sonuçtan hareket edip kin ve nefretle kalemine sarılan Özdil’in “zavallılığı” da ayrı bir nokta. Aklınca “Ne var bir camınız kırıldı dünya mı başınıza yıkıldı” demeye getiren Özdil, terörün küçüğü, büyüğü olmayacağı, terörün terör olarak görülmesi gerektiği gerçeğinden de gözünü bürüyen kin ve düşmanlıkla öylesine uzaktı ki…

Özdil’in şu ifadeleri demokrasi düşmanları ile ne de “akraba” olduğunun göstergesiydi:

 “İnsanlık tarihinin en vahşi terör saldırısı gerçekleştirildi, AKP binası suikasta uğradı. Camı kırıldı.

Lav silahı diyorlar…

Tahminim, vatandaşı endişeye sevk etmemek için küçültüyorlar. Çünkü, cam kıran lav silahını ilk defa görüyorum. Lav silahı olsa, tahrip gücü bu kadar yüksek olmaz. Kendi payıma, napalm’den şüpheleniyorum. Kimyasal silah bile olabilir. Hatta belki de fırkateynden fırlatılmıştır.

New York’taki kulelere uçakların dalması bile bunun yanında solda sıfır kalır.

(…)

İlk bulgulara göre…

Ergenekonvari, vesayetçi, statükocu, cuntacı, elitist, jakoben, kapıcı çocuklarının okumasını istemeyen, seçkinci, totaliter, süreci baltalamaya çalışan, tepeden inmeci, cehape zihniyetli, kana susamış vampir milliyetçi, ırkçı, Esedçi, siyonist, millet düşmanı “birileri”nin işi olduğu tespit edildi.

Mağduriyetin böylesi pişmiş tavuğun bile başına gelmez yani.

(…)

Bu menfur saldırıyı telin etmek için, yarın oynanacak Andorra milli maçında futbolcularımızın koluna siyah bant takmasını… Ve, AKP binasının balkonuna “patriot” bataryası yerleştirilmesini öneriyorum.”

MEDYAGUNDEM

bassj1

PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

pkk4

Şu alçak katilleri Almanya “özgür basın” diye koruyor!

AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan ile AK Parti  Özalp İlçe Başkan Yardımcısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir