Anasayfa / Mansetalti / Oyun Bozan yazdı; paralel yapının Yeniçağ’daki truva atı!
takan-ob

Oyun Bozan yazdı; paralel yapının Yeniçağ’daki truva atı!

PKK terörüne karşı söylem bazında Hükümetle aynı çizgiye gelen etkili bazı Ulusalcıları ve Milliyetçileri manipüle etmek için Paralel Yapı dolaylı yöntemler kullanmaya başladı. Son hedef, Sağ görünümlü Sol gazete Yeniçağ’ın Ankara Temsilcisi Ahmet Takan. PKK konusunda “atlatma ve detaylı” haberler yaptığını zanneden bu tembel ve saf gazeteci.  Önce CNN Türk’teki Fransız ajanı Şirinenin “Ne Oluyor” adlı programının müdavimi yapıldı. Sonra da;  Genelkurmay’da Ulusalcı takılan Paralel Generaller, 
GÜSAM Başkanı Ercan Taştekin,  Zaman’ın Ankara Abisi Mustafa Ünal ve  her ortamda adından dolayı kendisini Osmanlıcıdan çok Osmanlıcı göstermeye çalışan  Genelkurmay basın müşaviri tarafından manipüle edilmeye başlandı. Paralel Yapı’ya mahkum bir haber tiryakisi haline getirildi. Tüm tembel gazetecilere duyurulur… Tehlikedesiniz… OYUN BOZAN YAZDI


Paralel Yapı’nın Yeni Çağ’daki Truva Atı

OYUN BOZAN YAZDI

Türk gazetecilerinin geleneksel haber ve yorumculuğunda, “çamur at izi kalsın” anlayışı hakimdir.obozan1

Okumayan, araştırmayan ve en önemlisi kendisi gibi düşünmeyenleri “gerici ve irticacı” yaftalamasıyla aşağılayan laik-liberal-sol aydın tabakası, dış habercilikte AP, AFP ve Reuters gibi ajans verilerini geçerek, milli duygularını tamamen unutmuş, isteyerek dış ülkelerin maşası haline gelmiştir.

Paralel Yapı’nın yeni nesil Fetosol gazeteci devşirme taktiği

Tembel Türk medyasının “hazır haber” zaafını bilen Paralel Yapı, bu durumumdan çok iyi bir şekilde istifade ediyor. Haberleri hap gibi hazırlayıp, servis ediyor.

Biliyorsunuz, Ordu içindeki Ulusalcıları tasfiye etmeyi amaçlayan Ergenekon ve Balyoz davaları döneminde Paralel Yapı, sol/laik Kemalist gazeteci güruhu ile kanlı bıçaklıydı. Hürriyet ve Cumhuriyet, Paralel Yapı’nın Taraf’ına karşı savaşıyordu.

Ancak devran döndü ve Erdoğan karşıtlığında birleştiler. Paralel Yapı, savcıların ürettiği sahte bilgi ve belgeleri sızdırarak, kendisine bağımlı bir gazeteci güruhu devşirdi.

Sonra Can Dündar üzerinden, etkinliği ve itibarı kaybolan Taraf’ın yerine Cumhuriyet Gazetesi klonlandı. Artık Paralel Yapı sol ve sağ muhalefeti yönetebiliyordu rahat rahat..

Denize düşen Paralel Yapı, PKK’ya sımsıkı sarıldı

Ancak muhalefetin gündem ve söylemini belirleyen Paralel Yapı’nın bu düzeni, terörünün artmasıyla beraber bozuldu. Çünkü, bazı Ulusalcılarla Hükümet, söylem bazında da olsa aynı çizgiye geldi.

obozan2Paralel Yapı’nın temel stratejisi; HDP’nin barajı geçmesini sağlayarak, AK Parti’nin tek başına iktidar olmasını engellemek.

O yüzden sabahtan akşama kadar PKK ve HDP reklamını yapıyor. “Savaşı kim başlattı?” diye soruyor.

AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesinin, kendisini tamamıyle bitireceğini çok iyi bildiğinden, PKK’nın ürettiği kaostan medet umuyor Paralel Yapı.

Paralel Yapı’nın Yeni Çağ’daki Truva Atı

PKK terörüne karşı söylem bazında Hükümetle aynı çizgiye gelen etkili bazı Ulusalcıları ve Milliyetçileri manipüle etmek için Paralel Yapı dolaylı yöntemler kullanmaya başladı.

İşte; Sağ görünümlü Sol gazete Yeniçağ’ın Ankara Temsilcisi Ahmet Takan.

PKK konusunda “atlatma ve detaylı” haberler yaptığını zanneden bu tembel ve saf gazeteci. Önce CNN Türk’teki Fransız ajanı Şirinenin “Ne Oluyor” adlı programının müdavimi yapıldı.obozan3

Sonra da; Genelkurmay’da Ulusalcı takılan Paralel Generaller, GÜSAM Başkanı Ercan Taştekin, Zaman’ın Ankara Abisi Mustafa Ünal ve her ortamda adından dolayı kendisini Osmanlıcıdan çok Osmanlıcı göstermeye çalışan Genelkurmay basın müşaviri tarafından manipüle edilmeye başlandı. Paralel Yapı’ya mahkum bir haber tiryakisi haline getirildi.

Tüm tembel gazetecilere duyurulur… Tehlikedesiniz…

MEDYAGUNDEM

takan

Gazeteci kılıklı lağım faresi!

FETÖ’yle irtibatlı Yeniçağ yazarı Ahmet Takan’ın bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili iddialarına Bakan …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

takan5

FETÖ’nün ‘ülkücü’ kripto yazarından askerimize alçak saldırı

FETÖ’nün “ülkücü” kriptosu gazetenin kripto yazarından Türk askerine alçak provokasyon… medyagundem.com 15 Temmuz FETÖ’cü darbe …

1 Yorum yapıldı

  1. Paralel Yapı = AleviSolcu Dhkp-c li Fettoşçu Solcu ve Darbecilerdir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir