Anasayfa / ANALİZ / Hürriyet’in önündeki ibretlik fotoğraf!
tahaakyol

Hürriyet’in önündeki ibretlik fotoğraf!

Hürriyet’in bugünkü sürmanşetinte yer alan fotoğrafa iyi bakın…


MEDYAGUNDEM.COM- En önde Doğan ailesi, arkasında Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin ve onun sağında solunda iki kripto parelel: Bülent Mumay ve Eyüp Can Sağlık. Geçen haftalarda 67. yılını kutlayan Hürriyet’in hayatını son birkaç yılda giren ve bugün fotoğrafın en önünde yer alabilen bu iki kişi ve bunların Hürriyet içerisinde idare ettiği ekip hükümete karşı en sinsi savaşı veriyor.

hur-foto2

Fotoğrafta asıl dikkat çeken şey ise kenarda köşede kalmış Taha Akyol. Yıllardır Doğan Grubu içerisinde. Bir zamanlar CNN Türk’ü de yönetti. Sonradan oradan el çektirdikleri gibi oraya yerleştirebildiği birkaç adamını da temizlediler.

Muhafazakar-milliyetçilerle ‘Beyaz Türklerin’ karşı karşıya geldiği her kritik dönemde Beyazların safında yer aldı. Bugün Hürriyet grubunun içindeki sinsiler, devlet ve PKK çatışmasında PKK’nın PR organı gibi çalışıyorlar. CNNTurk de farklı değil. Muhafazakarlarla Beyazların karşı karşıya olduğu meselelerde CNNTurk ekranlarına çıkarılıp görüşü alınan ilk isim Taha Akyol olur. Taha Bey, muhafazakarların nasıl ‘haksız’ olduklarını çok ‘akademik’ tezlerle anlatır. Herkes mutlu mesut evine döner.

Ama şimdi PKK saldırılarıyla milliyetçi duyguların en tahrik olduğu zamanlar ama Taha Bey’e mikrofon uzatan yok. Yazılarında da kenardan köşeden eleştiriyor PKK’yı.

Fotoğrafta da çocuğu yanındaki Ezgi Başaran’ın yanıbaşında ancak yer bulabilmiş kendine. Hakkını yememek lazım aslında. Yazdığı kitapları üstünde koysalar Ezgi Başaran’ın boyu kadar olur. Ama orada da yeri o kadar olur…

Kendi haline kendi baksın ve ibreti kendi alsın…

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir