Anasayfa / ANALİZ / Ortalığı sallayan o Medyagündem okuru yine yazdı
emre-mg-okur1

Ortalığı sallayan o Medyagündem okuru yine yazdı

MEDYAGÜNDEM- Dün Erdem Yavuz isimli bir okurumuzun Taraf’ın eski polis yazarı Emre Uslu hakkındaki analizini yayınladık, özellikle sosyal paylaşım sitesi Twitter sallandı.

“Bir bilen” tarzıyla okurumuz Uslu hakkında ciddi eleştirilere imza attı.

Okurumuz Erdem Yavuz bugün bir analiz daha yazıp, “Dün yazdığım yazıya gösterdiğiniz ilgiden aldığım cesaretle, Emre’nin tutarsızlıklarının sıkı bir takipçisi olmanın getirdiği doğal bir sonuç olarak, ortaya çıkan bu yazıyı yayınlarsanız sevinirim” notuyla MEDYAGÜNDEM’le paylaştı.

İşte o analiz:

***

USLU’NUN KORKUSU

Ölüm her canlının tadacağı bir gerçek, bundan kaçış yok ama Allah bizi ölümden korkacak şekilde yaratmış, insanlar kendini nasıl rahatlatırsa rahatlatsın mutlaka bu gerçekle yüzleşecek…

Bir de olayın diğer bir boyutu var, bazı insanlar kendilerini olduğundan farklı göstermek için boş konuşmalar, tespitler yapar, kendisine verilen gazla, yalan söyler sonra karşı taraf sert kaya çıkınca ağlamaya kimi bulursa aracı yapıp yalvarmaya başlar garip bir çelişki.

Gelelim bu ölüm korkusunu yenemeyen eski polis yeni gazeteci Emre Uslu’ya!

Ne yapmış bu arkadaş, kendisine PKK hakkında verilen dinleme ve istihbarat bilgilerini noktasına dokunmadan servis etmiş,  bunu avukatlar Öcalan’a aktarmış , o da gereğini yapın demiş olay gayet net…

Şimdi Emre bunun üzerine ne yapmış bakalım;

Önce kendisine polis koruması verilmiş ardından koşa koşa gidip Öcalan’ın avukatlarını bulmuş, ben ettim Öcalan etmesin demiş, onlar da yok canım sana kızmamıştır filan deyip avutmuşlar arkadaşı, bunun üzerine köşesinde “Öcalan ve PKK tarafından tehdit edilmem anlamsızdı çünkü. Bana göre ya Öcalan yanlış bilgilendiriliyor ya da Öcalan da benim yazılarımla rahatsız ettiğim Ergenekon çevreleriyle ortak hareket ediyordu.” diye  yazmış ve kendini avukat Mahmut Alınak’ın doğru anladığını ve anlattığını belirtmiş.

KCK operasyonu kapsamında Aralık 2011 tarihinde tutuklanıp geçen hafta serbest kalan Mahmut Alınak, salıverilince verdiği ilk röportajda “O dönemlerde Emre Uslu PKK tarafından tehdit edildiğini söylüyordu. Benden Öcalan’a selamlarını iletmemi, hatta muhatabın Öcalan olduğunu ve bunu da bizzat Öcalan’a söylememi istedi. Ben de Öcalan’a aynen ilettim. Ancak Uslu yazısında sanki PKK ile el ele verip AKP ’yi devirmek için kanlı planlar peşinde olduğumuzu yazdı” demiş.

Emre Uslu bunun üzerine Twitter’dan avukat Mahmut Alınak büyük yalancıdır, ben öyle bir şey demedim diye yaygara yapmaya başlamış. Her zamanki gibi sadece kendi doğru söylüyor diğer herkes yalancı!

Şimdi herkes anladı mı Emre Uslu neden PKK’nın sürekli propagandasını yapıp sürekli Başbakan ve MİT’i kötülüyor. Ölüm korkusu bu başka şeye benzemez, PKK’ya cumhuriyet de kurdurur, diktatörlük de.

Başta dediğimiz gibi her canlı ölümü tadacak ama omurgalı mı yaşayacak yoksa Emre gibi mi kimse bilemez, ancak bilinen bir şey varsa, yaptıklarının hesabını hukuki anlamda da vereceğidir. Bu geciktikçe, sırtındaki yükü ölüm paranoyası ile taşımaya devam edeceğidir.

Erdem YAVUZ

***

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

teror

CHP bu alçak teröristlerle yürüyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözde adalet yürüyüşü adı altında planladıkları kirli tezgah gün geçtikçe …

uslu1

FETÖ’cü firari teröristten Başbakan’a ölüm tehdidi

FETÖ’nün tetikçisi, firari Emre Uslu sosyal medyadan Başbakan Binali Yıldırım’a tehditler savurdu. Uslu, trafik kazasında …

uslu1

FETÖ’nün kuduz köpeği dolandırıcı çıktı!

Emrullah Uslu’nun, master ve doktora eğitimi bahanesiyle yurt dışında geçirdiği süre boyunca devlete yüklü borç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir