Anasayfa / GENEL / Herkes uyudu A Haber ve AA fark yarattı
halep-haber

Herkes uyudu A Haber ve AA fark yarattı

MEDYAGÜNDEM- Halep’te şiddetlenen çatışmalar, tüm dünyanın gözünü o bölgeye çevirdi. Suriye ordusu tarafından 100’den fazla tankın sevk edildiği Halep’te çatışmalar şiddetlendi, bir yandan da Suriye askerlerinin Ürdün’e geçmeye çalışan ailelere ateş açması sonucu Ürdün sınır birlikleri ile Suriye askerleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.

Tüm habercileri uykusuz bırakması gereken bir gecede, Türkiye’de biri dışında haber kanalları “fosur fosur” uyudu.

Saat 4 itibariyle A Haber Halep’ten canlı yayına geçti. Halep’te ise Türkiye’den Anadolu Ajansı muhabiri bölgedeydi. Halep’teki sıcak gelişmeleri bölgede bulunan AA Muhabiri Samet Doğan, tüm Türkiye’ye duyurdu.

Özgür Suriye Ordusu’nun İdlib’den yola çıkan tanklardan 2’sini imha ettiklerini duyurduğunu bildiren Doğan, ‘‘Üzerimizden şu anda füzeler geçiyor. Halep’te çatışmalar şiddetlendi” dedi.

Anadolu Ajansı çatışmanın kalbinden canlı yayına geçerken, Türkiye’de sadece A Haber sıcak geceyi ekranlarına yansıttı.

Halep’te Suriye’nin kaderini değiştirecek çatışmalar yoğunlaşırken, A Haber Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Er, hem kanalını canlı yayına geçirdi, hem de Twitter’da an be an gelişmeleri paylaştı. Sahur vakti uyumayan tek haber kanalı yöneticisi olarak da farkını gösterdi.

Aynı takdire şayan habercilik başarısı Anadolu Ajansı’ndan da geldi. Anadolu Ajansı’nın yöneticileri Twitter’da da an be an gelişmelere ilişkin haberleri aktardı.

A Haber yayın danışmanı gazeteci Atılgan Bayar’ın Twitter’da verdiği mesajlar ise geceye damgasını vurdu.

“Halep’de AA var, TRT yok… Arakan’da da TRT yok… TRT yok hükmünde…” diye yazan Bayar, TRT’ye yönelik eleştirilerini de şöyle sürdürdü:

 “Türkiye’nin Milli Kanal’ı sabah 4’te Halep’ten yayın yapabilen, Arakan’a girebilen A Haber’dir. Kusura bakmasınlar, TRT değil.”

İşte o twit’ler:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

abd-general

AA muhabirinin sorusu ABD’li generalin zoruna gitti

ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in basın toplantısı gergin anlara sahne oldu. …

abd2

Müslüman katili ABD’den cami yalanı

ABD Savunma Bakanlığı’nın Halep’te bir camiye düzenlenen hava saldırısı sonrası paylaştığı fotoğraf, akıllarda soru işareti …

halep1

ABD’den Halep’te cami katliamı

Halep’te namaz vakti camiye düzenlenen saldırıda 58 kişi yaşamını yitirdi. Saldırıyı ABD üstlendi. Suriye’nin Halep …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir