Anasayfa / GENEL / “Okullarımız dolup taşıyor” diyen Gülen’in yalanı ortaya çıktı!
gulen-okul

“Okullarımız dolup taşıyor” diyen Gülen’in yalanı ortaya çıktı!

Türkiye genelindeki cemaat okullarına 2014-2015 eğitim öğretim döneminde kayıt yaptıran öğrenci sayısı yüzde 50 azaldı. Cemaat okullardan kaçışı durdurmak için ücretlerde % 70 indirim yapıyor.

ürkiye genelinde toplam 653 özel cemaat okulu mevcut. Bu okullarda geçtiğimiz (2013-2014) eğitim öğretim yılında toplam kayıtlı öğrenci sayısı 205.072 idi. Aynı dönemde tüm Türkiye genelinde diğer özel okullardaki öğrenci sayısı 661.000 idi. Yani özel okullarda eğitim gören öğrencilerin yüzde 31’i cemaat okullarına kayıtlı idi.

MECBUREN İNDİRİM

Yeni Şafak’ın haberine göre, bu yıl 29 Eylül 2014 tarihi itibariyle cemaat okullarına kayıtlı öğrenci sayısı111.087 olarak gerçekleşti. Özel okullara kayıtlı toplam öğrenci sayısı 707.252. Bu okullara kayıtlı öğrenci sayısının özel okullardaki toplam öğrenci sayısına oranı ise yüzde 15’e düştü. Buna ilave olarak bu gruptaki okulların öğrenci bulmakta zorlandıkları, geçtiğimiz yıllara oranla fiyatlarında yüzde 70’lere varan indirimler uyguladıkları belirtiliyor.

KAYIT ÜCRETLERİNİ GİZLEMİŞLER

Geçtiğimiz yıl cemaat okullarına bir kişinin kaç lira ücret ödeyerek kaydolduğu MEB sisteminde görünmüyordu. Bu yıl yönetmelik değişikliği yapılarak, tüm özel okullar MEB e-okul üzerinde ücret skalalarını ve kayıtlar sonrası gerçekleşen ücretleri girme zorunluğu getirildi.

GÜLEN’İN YALANI DA ORTAYA ÇIKTI

Gülen son vaazlarında birinden “O talebeleri yerleştirecek yer bulamıyoruz!” diyerek cemaat okullarına halkın büyük ilgisi olduğunu iddia etmişti.  Ancak “Arkadaşlarım bana öyle bigi verdi” diyen Gülen’in de hem yalan söylediği, hem de kandırıldığı ortaya çıktı.

Gülen’in o sözleri şu haberde:

gulen5

MEDYAGUNDEM

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

avukat-paralel

Sol jargonlu avukat paralel çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurul halinde çalışan kamu görevlilerine hakaret etmek suçlamasıyla tutuklanan avukat Umut Kılıç’ın, …

1 Yorum yapıldı

  1. Bunlarin okullarına devam eden ve yurtlarında kalan genç kardeşlerime sesleniyorum!
    Gulenciler sizin sırtınızı okşuyorsa bu durum onların şefkatinden kaynaklanmıyor. Ya çok zekisiniz ya da babanız zengin. Bunlar fakir bir ailenin çocuğunu sırf Allah(cc) rızası için okutmazlar. Bir gayeleri vardır. Babanız zenginse onu himmet ağacı, zeki iseniz sizi de kullanışlı, itaatkar sakirt yapmak isteyeceklerdir. Bunların sapık şefkatine tav olmayın. Hizmet diye diye sizi kendilerine hizmet ettirirler. İtikadınızı bozup dünyanızı da ahiretinizi da yakarlar. Uyandığınızda bir de bakarsınız ki İsraile çalışan paralel yapıdasınız.
    Dikkatli olun ve bunların emellerine alet olmayın. İlk fırsatta yolunuzu ayırmaya bakın çünkü bunların sıfatları ve hedefleri ortaya çıktı. Bu vakitten sonra da kazandıracakları diplomadan hayır gelmez.
    Allah(cc) yardımcınız olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir