Anasayfa / GENEL / ODTÜ’deki faşizmin şok görüntüleri!
odtu-fasizm

ODTÜ’deki faşizmin şok görüntüleri!

ODTÜ’de kendilerine “ilerici” diyen bir grup öğrenci kayıt sırasında stand açmaya çalışan ve kendilerine AK Gençlik diyen öğrenci grubunu üniversiteden kovduğunu duyurdu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde kayıtlar başladı. Kayıt sırasında bütün öğrenci grupları gibi AK Parti gençlik kollarına mensup AK Gençlik grubu da üniversite yerleşkesinin kayıt yapılan bölümünde bir stand açarak kendilerini ve faaliyetlerini tanıtmak istediler.

Ancak kendilerine “ilerici” diyen bir grup ODTÜ’lü öğrenci tarafındaın yaka paça kovularak yerleşkeden uzaklaştırdılar. Yıllarca sol görüşlü öğrencilerin kalesi haline gelen ODTÜ’de kendilerini “özgürlükçü” ve “ilerici” olarak tanımlayan bu grubun düşünce özgürlüğüne sığmayan bu davranışı sosyal medyada da büyük tepki aldı.

Yaptıkları anti demokratik davranışla yetinmeyip bunu büyük bir gururlar sosyal medyada da duyuran ODTÜ öğrencileri, Twitter’da “ODTÜ Öğrencileri” adlı hesaptan şu ifadeleri kullanarak AK Gençlik’i nasıl kovduklarını anlattılar:

“Kendilerine ‘AK Gençlik’ diyen bir grup marjinal, ODTÜ kayıtlarında stand açmaya çalıştı.ODTÜ’nün ilerici öğrencileri tarafından kovuldular.”

İşte ODTÜ Öğrencileri’nin attıkları o tweet ve aldıkları bazı tepkiler:

MEDYAGUNDEM

odtu7

Titresin Haluk’lar; ODTÜ’de “Asım’ın nesli” var artık

Mezuniyet töreninde terör propagandası yapmak isteyen öğrencilerin yerini vatan sevdalısı öğrenciler aldı. Bilim, kültür ve …

odtu3

Bilim dünyası ODTÜ’nün kızlı erkekli sı.ma başarısını konuşuyor!

Teknik üniversitenin bilimden çok b.ktan işlerle gündeme gelmesi, sosyal medyada kıyasıya eleştiriliyor. ODTÜ uydu fırlatan …

odtu3

Modern ODTÜ’de kızlı erkekli aynı tuvalete sı.ma sevinci!

Rektörlükten izin alamayan öğrenciler, uyarılara rağmen tuvaletlerdeki kadın-erkek ayrımını kaldırarak büyük bir mutluluk yaşadı. Orta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir