Anasayfa / GENEL / Oda TV’den başörtüsü provokasyonu
odatv1

Oda TV’den başörtüsü provokasyonu

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın’ın sahibi olduğu Odatv’den hakim ve savcılar üzerinden başörtüsü provokasyonu tertipledi.


Oda Tv adlı maocu site bugün bir provokasyon haberine imza attı. Başörtülü bir hakimin fotoğrafını paylaşıp haberi şu şekilde servis etti :

“1 Kasım seçimlerinde AKP’nin tek başına iktidar olmasının ardından bir hakim kürsüye türbanlı oturdu.”

Açık açık provokasyon yapan site aynı zamanda din ve diyanete düşman tavrını da bir kez daha ortaya koymuş oldu.
Seçimlere gölge düşürmek ve Türkiye’deki başörtülüleri yok sayan bir anlayışla yayın hayatını sürdüren bu sitenin daha önce de benzer birçok habere imza attığı bilinen bir durum.

HAKİM VE SAVCILAR BAŞÖRTÜSÜYLE GÖREV YAPABİLİR
HSYK Genel Sekreter Yardımcısı imzasıyla 1 Haziran’da gönderilen genelgede hakim ve savcıların da müzakere ve duruşmalarda başörtüsüyle görev yapması gündeme gelmiş HSYK yetkilileri, Genel Sekreter Yardımcısının mevzuat açısından bir tespit yaptığını belirtmiş, Türkiye’de şu anda hâkim savcıların başörtüsüyle görev yapmasıyla ilgili yasal bir engel olmadığını vurgulamıştı.

YASAL HİÇBİR ENGEL YOK
Hakim ve savcıların görevleri sırasında başörtüsü takmalarında mevzuat açısından bir engel bulunmadığının ortaya konulduğunu kaydeden yetkililer, “Yazı, sadece mevzuatın röntgenini çekmiş, ilgili yere bildirmiş. Hakim ve savcıların başörtüsü takamayacağı yönünde yasal bir mevzuat engeli yok” tespitini yapmıştı.

MEDYAGUNDEM

soner-can

Siz ne tür bir alçaksınız?

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu “Gurur duyun bu Cumhurbaşkanı’yla!” başlıklı yazısında, Soner Yalçın’ın Odatv’si ile …

soner2

Tescilli yalancı Soner!

Kıvanç Tatlıtuğ kazandığı tazminat davasını bağışlamaya karar verdi Yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, kendisi ve ailesi …

soner-y1

Yalancı Soner!

Takvim gazetesinde Erkan Tan’ın “Soner Yalçın yalancı” başlıklı yazısı şöyle… SONER Yalçın, çarşamba günü Sözcü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir