Anasayfa / GENEL / Obama’ya suçu atacağına Suriye’de kanı durdur Trump!
trump

Obama’ya suçu atacağına Suriye’de kanı durdur Trump!

Beyaz Saray, Suriye’nin İdlib kentinden rejim güçlerinin gerçekleştirdiği ve çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Suriye’nin İdlib kentindeki kimyasal silah saldırısının “kabul edilemez” olduğunu belirterek, “Suriye’de, kadın ve çocukların da aralarında olduğu masum insanları hedef alan bugünkü menfur kimyasal saldırı uygar dünya tarafından göz ardı edilemez.” dedi.

Sözcü Spicer, Beyaz Saray’daki gayrı resmi basın toplantısında, basın mensuplarının Suriye’de Beşşar Esed rejiminin düzenlediği kimyasal silah saldırısına ilişkin sorularını yanıtladı.

OBAMA DÖNEMİNİN BİR SONUCU

Spicer, saldırıyı, “Suriye’de, kadın ve çocukların da aralarında olduğu masum insanları hedef alan bugünkü menfur kimyasal saldırı uygar dünya tarafından göz ardı edilemez. Beşşar Esed rejiminin bu hain eylemleri, önceki (ABD) yönetimin zayıflığının ve kararsızlığının bir sonucudur.” sözleriyle kınadı.

Saldırının hiçbir şekilde kabul edilemez olduğuna işaret eden Spicer, önceki yönetimi hedef alarak, “Barack Obama 2012 yılında kimyasal silah kullanımına ilişkin bir kırmızı çizgisinin olduğunu söyledi ve ardından hiçbir şey yapmadı. ABD, bu kabul edilemez saldırıyı kınama noktasında tüm dünyadaki müttefikleriyle bir arada durmaktadır.” şeklinde konuştu.

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

erdogan

Üçlü Suriye trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce ABD Başkanı Trump ile sonra da Rusya Lideri Putin ile telefonda görüştü. …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir