Anasayfa / GENEL / O savcıya paralel örgütten iğrenç tuzak
tuzak

O savcıya paralel örgütten iğrenç tuzak

Sevilay Yükselir’in sunduğu %100 Siyaset programına telefonla bağlanan Savcı Bahadır Sakaoğlu, paralel örgütün kendisine attığı iğrenç iftirayı anlattı. 

A Haber’de Sevilay Yükselir’in sunduğu %100 Siyaset programında HSYK seçimleri, paralel örgütün yargı içindeki yapılanmaları, ve yine örgütün HSYK seçimlerine yönelik lobi faaliyetleri tartışıldı.

Programa konuk olan Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek‘in, paralel örgütün yargı mensuplarına yaptığı hukuksuzluklara ilişkin örnekleri kan dondurdu.

Şimşek, eski Van Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekili Bahadır Sakaoğlu’nun başına gelenleri anlattı. Buna göre, Sakaoğlu, sırf Şemdinli iddianamesinde aksi yönde mütalaada bulunduğu için paralel örgütün hedefi haline gelmiş, bir arkadaşının kızını havalimanından alırken fotoğraflanmış, ve bu fotoğraflarla sürgün edilmişti.

Abdurrahman Şimşek olayı şöyle anlattı:

Şemdinli iddianamesini herkes biliyor. İddianameyi hazırlayan savcıyı herkes biliyor. Bu savcı (isim vermiyorum, dava açıyorlar) iddianaemyi hazırlıyor, Van Cumhuriyet Başsavcıvekili Bahadır Sakaoğlu bu iddianameyi imzalamak istemiyor. “Bu iddianamede çelişkiler, iftiralar var, böyle bir iddianame olmaz” diyor.

Sonra ne oluyor biliyor musunuz?

Bu başsavcıvekili (Bahadır Sakaoğlu) bir arkadaşının kızını havalimanından alıp bir yere yerleştirmeye çalışıyor. Herkesin başına gelebilecek birşey. Arkadaşı rica etmiş kızımı havalimanından alır mısın diye.

ARKADAŞININ KIZINI HAVALİMANINDAN ALIRKEN FOTOĞRAFINI ÇEKİP İFTİRA ATTILAR

Ne yapıyorlar biliyor musunuz? Sakaoğlu’nu o kızla beraber fotoğraflıyorlar, “yasak ilişki yaşıyor” diye 51 no’lu DVD’nin içine yerleştiriyorlar HSYK müfettişleri. Ve Sakaoğlu’nu Uşak’a sürüyorlar. Oraya düz savcı olarak atanıyor. Şimdi de Kars’a yolladılar. 1 kere daha yer değiştirme cezası alacak olsa meslekten atılacak. İstanbul’da başsavcıvekili olması gerekirken, Yargıtay’da, Danıştay’da olması gerekirken Kars’a yolluyorlar. Baskıyı görüyor musunuz? Peşini bırakmıyorlar. 2006 yılında gerçekleşmiş bir olayı bakın nasıl takip ediyorlar.

Abdurrahman Şimşek’in bu açıklamaları üzerine, Savcı Bahadır Sakaoğlu canlı yayına telefonla bağlandı. Şimşek’in söylediklerini doğrulayan Sakaoğlu, olayın daha vahim noktalara ulaştığının da altını çizdi. Sakaoğlu, paralel örgütün daha da ileri gidip, arkadaşlarının evine fuhuş baskını yaptıklarını söyledi.

Sakaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

200 Yaz Kararnamesi’yle, ben isteğim dışında Van Özel Yetkili Başsavcıvekili olarak atanmıştım. Şemdinli İddianamesi denilen ve iki astsubay Ali Kaya ve Özcan İldeniz tarafından Umut Kitabevi’ne bomba atıldığı iddiasıyla linç edilen iki astsubayın dava dosyasının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından ben oraya atandım bir önceki HSYK tarafından.

Mevcut savcı arkadaşlarım, kendilerinin yıprandığını söyleyerek davanın 17 Ağustos’taki duruşmasına hazırlamayacaklarını ifade ettiler, ben hazırlandım. 6 sayfalık bir mütalaada bulundum. “Görevli mahkeme askeri mahkeme” dedim ve iki buçuk yıldır tutuklu olan astsubayların tahliye edilmeleri gerektiğini söyledim.

TELEFONLARIMI HUKUKSUZ OLARAK DİNLEDİLER

Ne olduysa ondan sonra olmuş. Telefonların dinlenmeye başlamış. İzlenmeye başlamışım. Şemdinli davasında Sayın Sarıkaya’nın iddianamesinin aksi yönünde bir mütalaada bulunduğum için izlediler.

Sayın Şimşek’in bahsettiği 51 no’lu DVD içerisine Van Havaalanı’ndaki görüntülerim sanırıım onlara müneccim tarafından söylenmedi. Yani telefonlarım yasadışı olarak dinlendi. O tarihte şikayetçi dahi olmamıştım.

ARKADAŞLARIMIN EVİNE FUHUŞ BASKINI YAPTILAR

Bununla da yetinmediler. 2009’un Şubat ayında bir gizli tanık yaratmaya çalıştılar Van Emniyet Müdürlüğü tarafından. Eski bir itirafçıyı para vaadiyle dönemin jandarma personeli hakkında ifade vermeye ikna etmeye çalıştılar. Tabi biz buna da engel olduk. 10 gün sonra çok yakın iki arkadaşım, sahte bir ihbarla fuhuş örgütü üyesi yapıldılar. Telefonlarım asimetrik olarak dinlendi. Her zaman rutin olarak gidip sohbet ettiğimiz eve çakma bir fuhuş operasyonu yapıldı.

Ancak ben kendimi 6 yıldır ne mevcut kurula (HSYK), ne de önceki kurula izah edemedim.  (stargazete.com)

MEDYAGUNDEM

monte6

107 FETÖ’cü hakim ve savcı daha atıldı!

HSYK, FETÖ ile bağlantılı 107 hakim ve savcıyı meslekten men etti. HSYK Başkan Vekili Mehmet …

tas

FETÖ’cü teröristleri tahliyeye kalkışan kamikazelere ihraç

HSYK tarafından, FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin 26’sı tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada, 21 tutuklu sanığın …

feto4

HSYK’dan FETÖ’cü itlerin son yalanına tepki

Cezaevinde rahatsızlanmasının ardından kaldırıldığı hastanede vefat ettiği iddia edilen FETÖ şüphelisi eski Danıştay Tetkik Hakimi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir