Anasayfa / ANALİZ / O paralel muhabirden Başbakan’a ve Medyagündem’e “haşhaşi tarifesi”nden dava!
donmez2

O paralel muhabirden Başbakan’a ve Medyagündem’e “haşhaşi tarifesi”nden dava!

MEDYAGUNDEM.COM- Paralel örgütle Aydın Doğan’ın arasındaki işbirliğinin bir kanıtı olacak haber Hürriyet’te yer aldı bugün. Paralel örgüt yandaşı Hürriyet, Zaman gazetesi muhabiri Ahmet Dönmez’in Başbakan Erdoğan’a açtığı davayı hemen sayfalarına taşımış.

Haberde öğreniyoruz ki Zaman muhabiri Başbakan Erdoğan’la birlikte MEDYAGÜNDEM‘in sahibi Tutkun Akbaş‘a da dava açmış.

Neymiş?

Şubat ayındaki basın toplantısında sorduğu sorulara Başbakan Tayyip Erdoğan Zaman muhabirini aşağılayıcı ve onur kırıcı cevap vermiş!

Bu arada Ahmet Dönmez de “hodjası” Fetullah Gülen gibi “haşhaşi tarifesi” ile 50 bin liralık dava açtı. Gülen’in MEDYAGÜNDEM’e açtığı davalar da hep 50 bin liralıktı.

Haberde, “Erdoğan’ın cevabının kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığını öne süren Dönmez, bu konuyu çarpıtarak haber yaptığını iddia ettiği haber sitesi sahibi Tutkun Akbaş’a da dava açtı. Davacı Dönmez, Erdoğan ve Akbaş’tan 50’şer bin liralık tazminat istedi. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Dönmez’in dilekçesinde, ‘Ahmet Dönmez, tamamen saygı sınırları içerisinde Başbakan Erdoğan’a, Urla’daki villalar, Habertürk’e yönelik sansür iddiaları ve Sabah-ATV grubunun satışıyla ilgili iddiaları sordu. Tüm ülkenin gözü önünde, konumunun verdiği saygınlık ve gücü de kullanarak müvekkilimin kişilik haklarına yönelik ağır bir saldırıda bulundu. Ayrıca çeşitli dış güçler nasıl emrediyorsa müvekkilimin ona göre hareket ettiğini ileri sürerek, çeşitli yollarla kendisini lekelemeye çalıştığını, uydurma ve yalan içerikli haber yaptığını ve iradesiz bir insan olduğunu da söylemiştir’ denildi.” ifadelerine yer verildi.

Dönmez’in MEDYAGÜNDEM’e açtığı davaya konu haberse şu:

basbakan-zaman2

MEDYAGUNDEM

fuhus

MEDYAGÜNDEM haklı çıktı; FETÖ’nün fuhuş ordusu!

FETÖ Çatı Davası’nda tanık olarak dinlenen Çetin Acar, FETÖ’nün fuhuş ordusu kurduğunu ve siyasilerin, yargı …

mg1

İşte MEDYAGÜNDEM’in yeni yayın yönetmeni

2009 yılından bu yana yayın hayatında istikrarlı biçimde etkin bir yer edinen MEDYAGUNDEM.COM’un yeni genel …

ercangun2

Portakal’ın özlediği FETÖ’cüyü yazdık başımıza bunlar geldi!

Altın Kelebek Ödül Töreni’nde FOX Haber sunucusu Fatih Portakal’ın “çok özledim” dediği ve bütün salonun …

2 Yorumlar

  1. Şu hale bakın, Yüce İslam dinini, vatanını ve milletini satan alçak haşhaşiler, İslam dinini, vatanını ve milletini müdafaa etmek için canını ortaya koyan insanları mahkemeye veriyor. Çok ilginç, ama gerçek.

  2. sende adam gibi haberler yap gündemde neler oluyor birazda onalrı takip et tuturmuşsun bir paralel yapı diye size artık ne desek boşş ama Allah’ın adaleti çok yakındır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir