Anasayfa / GENEL / O gazeteden yeni fitne
wsj-suriye

O gazeteden yeni fitne

MEDYAGÜNDEM- Uludere’de nasıl ortalığı karıştırdı o Amerikan gazetesi, tam bir “Neocon bülteni” yine devreye girdi.

The Wall Street Journal bu kez Suriye tarafından düşürülen uçağımızla ilgili ortalığı karıştıran bir haber yayınladı.

ABD’li bir istihbarat yetkilisine dayandırılan haberde, 22 Haziran günü Akdeniz’de düşürülen Türk keşif uçağının vurulduğu sırada Suriye hava sahasında olduğu öne sürüldü.

Haberin üzerine “balıklama” atlayan “malum medya”, “Bu iddia Türkiye’nin açıklamalarıyla çelişirken, Suriye’nin pozisyonunu destekliyor” yorumlarıyla yayınlandı.

Amerikan gazetesinde adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir güvenlik yetkilisinin iddiaları, “Uçağın karadan havaya füzelerle vurulduğuna dair bir işaret görmedik” diye verilirken, “İsrail lobisi”nin sesi olan gazetenin Uludere’den sonra böyle bir fitne ortaya atması hiç şaşırtmadı.

Başta Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olmak üzere Türk yetkililer, olay gününden bu yana yaptıkları açıklamalarda, uçağın uluslararası hava sahasında vurulduğunu ancak enkazının Suriye karasularına düştüğünü ifade etmişti.

Wall Street Journal gazetesi, Mayıs ayında da Uludere’de düzenlenen ve 34 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan hava operasyonunun, ABD’nin verdiği istihbarat üzerine gerçekleştirildiği haberiyle yine ortalığı karıştırmıştı.

Gazete, ABD Savunma Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberinde, operasyonun ABD yapımı bir insansız hava aracının verdiği istihbarata bağlı olarak yapıldığını bildirmişti.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

askeri

Türkiye 5 Temmuz’dan sonra harekete geçiyor

Bir yandın Irak ve Suriye’deki terör olayları diğer yandan Katar üzerinden Ankara’ya yönelik planlar… Türkiye …

idlib1

Türkiye İdlib’de ABD’ye izin yok!

Rusya, Suriye’de oluşturulacak güvenli bölgelerin ABD uçaklarına kapalı olacağını duyurdu. Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılan Suriye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir