Anasayfa / GENEL / O gazeteci HDP’yi gazlayan patronuna rağmen gerçekleri böyle haykırdı
nedim-pkk

O gazeteci HDP’yi gazlayan patronuna rağmen gerçekleri böyle haykırdı

HDP’nin arkasına aldığı PKK terör örgütü ile Selahattin Demirtaş’ın da yalanlarla kan üzerinden siyaset yapmasını bugün Aydın Doğan medyasından Nedim Şener haykırdı. Şener’in yazısı bir anlamda HDP ve PKK’ya destek veren Aydın Doğan için de mesaj gibi… Bugün Erdoğan ve Ak Parti düşmanlığı adına PKK’yı savunacak hale gelen medyada Nedim Şener’in tek başına onurlu tavrı dikkat çekici… Şener Fetullahçı terör örgütüne karşı  Aydın Doğan medyasında tek başına mücadele eden de bir isim…  Şener, HDP ve PKK’nın nasıl kanlı bir terör yapısı olduğunu şöyle anlattı…


Tamam, diyelim ki Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘başkanlık’ hayali uğruna çözüm sürecini bitirdi ve böylece büyük bir tuzak kurdu. Tamam diyelim ki, HDP Milletvekili Osman Baydemir’in dediği gibi; “8 Haziran sabahından itibaren derdest edilen plan tek başına iktidar olunmadığı için ülke bir savaş sathı mahaline çekiliyor. Tek başına iktidar olma uğruna fidanlar, canlar toprağa gömülüyor.”

nsener1 nsener2 nsener3

Oyunu neden bozmadı?

Peki o zaman Abdullah Öcalan ve HDP yanında Çözüm Süreci masasının karşı tarafında oturan ‘PKK’, ‘KCK’ ya da ‘Kandil’ ne derseniz deyin onlar neden bu oyunu bozmadı? “İnadına barış” diyerek kendi çatışmasızlık halini neden sürdürmedi? Oysa bunu yapabilseydi hem insanlar ölmeyecek hem de yaşanan sorunların çözümünde siyasetin gücü artacaktı. HDP’nin oy oranını yüzde 13’e çıkartan şey de buydu. Kimilerine göre bu umudun temelleri 28 Şubat 2015 günü Dolmabahçe Mutabakatı ile atılmıştı. Oysa taraflar “Silahın yerine siyaset” diye yola çıkarken elinde silah olanın onu bırakmaya hiç niyeti yokmuş.

Bugün gelinen noktada özellikle HDP’liler 28 Mart 2015 günü Dolmabahçe Sarayı’nda açıklanan 10 maddelik mutabakatı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 21 Mart 2015 günü yaptığı açıklamayla yıktığını söylüyor. İşine yaradığı için buna inanan büyük bir grup var.

Neden inadına barış denmedi?

Oysa gerçek farklı. Silahı elinde tutan bu gücü bırakmayacaktı. Nitekim o günlerde dikkat çekmeyen bir ayrıntı iki gündür gazetelerde yer alıyor; buna göre silahla, terörle kendisini var eden PKK/KCK’lılar hiçbir zaman böyle bir mutabakatta yer almamış. Aslına bakarsanız böyle bir mutabakat hiç olmamış.

İşte KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu’nun 1 Mart günü (Erdoğan’ın açıklamasından 20 gün önce) basına yansıyan sözleri; “Sorun bizim Türk devletine karşı silah bırakıp bırakmamamız sorunu değildir; sorun, böyle bir direnişi ortaya çıkaran koşulların ortadan kaldırılıp kaldırılmamasıdır. Kürt sorununu yaratan devlettir, devletin politikalarıdır ve hâlâ da bu sorun çözülmemiştir.

Bu sorun çözülmeden, ‘PKK silah bırakacak, PKK Kongresi’ni yapıp silah bırakma kararı alacak’ biçimindeki yaklaşımlar demagojidir, aldatmak ve sorunu çarpıtmaktır. Önder Apo hiçbir görüşmesinde Kürt sorunu çözülmeden ne silahın bırakılmasından ne de PKK’nın kongre yapıp silah bırakma kararı almasından söz etmiştir.

Bu konuda esas karar sahibi olacak PKK’nın düşüncesi alınmadan, PKK’nın açıklaması ortaya çıkmadan hükümetin kalkıp “Silah bırakılacak” demesi zaten bir yalandır, bir demagojidir. Hiç kimsenin PKK adına silah bırakmasından, PKK’nın kongre yapıp silah bırakma kararı alacağından söz etmesi mümkün değildir. Hiç kimsenin üzerinde böyle bir vazife yoktur.

Kongre, Kürt sorununun çözülmediği bir ortamda silahlı mücadeleyi bırakma kararı almaz. Bunu herkes bilmeli.”

Yani anlayacağınız hepimiz ‘barış’ diye, ‘demokrasi’ diye aldatılmışız. Kim tarafından mı, yalan üzerinden, insan hayatı ve kan üzerinden siyaset yapanlar tarafından.

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

1 Yorum yapıldı

  1. genel kurmay başkanlığının telefonları kilitlendi halkımız teröre karşı mücadele etmek için bizi de askere alın diye sıraya girdi Tsk duyuru yaparak milletimize teşekkürlerini bildirdi. . Ey! hainler, gafiller! hepinizi ait olduğunuz bok çukuruna gömeceğiz kadınıyla erkeğiyle hepimiz bu ülke için ölmeye hazırız. Bu ülkeyi fetö,pkk,hdp,dhkpc ye ve onların emperyalist ağa babalarına bırakmayacağız. bu ülkenin son evladı ölmeden bu ülkeyi bölemeyeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir