Anasayfa / GENEL / Neyin peşindesin Aydın Doğan, “masum” dedin yine terörist çıktı!
gunes-dogan

Neyin peşindesin Aydın Doğan, “masum” dedin yine terörist çıktı!

Güneş gazetesi Aydın Doğan medyasının, adı canlı bomba saldırılarına karışmış DHKP-C’li Dilek Doğan’ı ‘masum gösterme’ çabasını manşetine taşıdı. İşte o haber…


Şehit Savcı Kiraz’ın şehit edildiği gün, hainlerin avukatlığına soyunan, hatta ‘terörist’ demekten dahi kaçınan Doğan Medyası yine DHKP-C savunuculuğuna girişti. Babası 2012 yılında İETT otobüsü kundaklaması sebebiyle 1 yıl hapse atılan Metin Doğan’ın kızı, DHKP-C üyeliğinden tutuklanan Mehmet Emrah ve Mazlum’un kardeşi, kendi de canlı bomba İbrahim Çuhadar ile birlikte eylem yapmış olan Dilek Doğan’ı masum gibi göstermeye çalıştı.

Nasıl vurulmuştu?

Dilek Doğan’ın evine giden polis ekipleri Mehmet Doğan’a savcılık kararını göstererek arama başlattı. Arama esnasında Mehmet Doğan ve arkadaşları Özel Harekat Timi’ne yönelik mukavemette bulundu. Çıkan arbede sırasında Mehmet Doğan, bir polisin silahını almak istedi. Bu sırada silah ateş aldı ve kurşun, gözetim altında bekleyen Dilek D.’nin vücuduna isabet etti.

Kalsen’i de savunmuştu

Aydın Doğan medyası, DHKP-C’li canlı bomba Elif Sultan Kalsen için günlerce gazete ve televizyonlarından yayın yapmış, Kalsen’i savunmuştu. Ancak Doğan’ın masum ilan edip sahip çıktığı Elif Sultan Kalsen, İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde kendini patlatmak üzereyken son anda vurularak etkisiz hale getirilmişti.

Bakan İpek isyan etti

Ankara’daki terör saldırısının ardından Doğan grubu gazetelerinin yaptığı yayınlar nedeniyle 9 teröristin kayıplara karışmasını değerlendiren Adalet Bakanı Kenan İpek, sorumsuz yayınları nedeniyle Doğan grubuna sert tepki gösterdi. Bakan İpek, İpek, “Bir gazetemizde yayımlanan isimler sebebiyle çok önemli görülen bir fail firar etti. Dolayısıyla onunla beraber toplam 9 kişi aranıyor. Bu sorumluluk içinde basınımız da hareket etsin” şeklinde tepkisini ifade etti.

CHP adaletten dem vurdu

Aydın Doğan’ın CNNTÜRK televizyonunda Ahmet Hakan’ın programında, alenen terör örgütü propagandası yaparak, “PKK terör örgütü değildir” diyen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’ye Hürriyet’in eski genel yayın yönetmeni, CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu da sahip çıktı. Tahir Elçi’nin gözaltına alınmasının “Adaletsizlik” olduğunu söyledi. Öte yandan Doğan’ın televizyon kanalında sarf edilen skandal sözlere ilişkin yürütülen soruşturmaya Ahmet Hakan ile sorumlu müdür de dahil edildi. “PKK terör örgütü değildir siyasal harekettir” dediği için hakkında yakalama kararı çıkarılan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

(Güneş)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir