Anasayfa / GENEL / Nerede Türkiye aleyhinde bir iş orada CHP!
chp-uru

Nerede Türkiye aleyhinde bir iş orada CHP!

Tarihçi Murat Bardakçı CHP’nin yurt dışından ithal ettiği Uruguay’ın eski cumhurbaşkanı Jose Mujica’nın Türkiye düşmanlığını yazdı.


Haberturk yazarı Murat Bardakçı bugünkü köşesinde Uruguay’ın eski cumhurbaşkanı Jose Mujica’nın gerçek yüzünü kaleme aldı. Mujica’nın sözde Ermeni soykırımını tanıyan ilk devlet başkanı olduğu ve sözde soykırım komitesinde yer aldığını yazdı.

İşte Bardakçı’nın o yazısı:

Uruguay’ın eski cumhurbaşkanı Jose Mujica geçenlerde Türkiye’ye geldi ve basınımızda on gün boyunca bir Mujicarüzgârı esti… Rüzgâr ne demek? Fırtına koptu, fırtına!..

ADAMI MEMNUN ETMEK İÇİN HER ŞEY YAPTILAR

Devrimci olan, gerillalık eden, söylendiğine göre adam bile vuran, bu uğurda senelerce hapislerde yatan, eziyet gören, bilmem kaç senelik Vosvos kullanan, yaşlı, tonton ve sempatik mi sempatik adamcağız dünyanın tâââ öbür ucundan kalkıp Türkiye’ye gelecek de dillere destan misafirperverliğimizi göstermeyeceğiz, öyle mi?

DÜNYANIN EN FAKİR DEVLET BAŞKANI

Böyle bir şey mümkün olmadığı için sabık cumhurbaşkanını mükemmel şekilde ağırladık. Hayranları ile biraraya gelebilmesi için her türlü imkân sağlandı, kitaplarını imzaladı, sohbetlere katıldı, demeç üstüne demeç verdi, şehir şehir dolaştı, meraklıları dün kitap fuarında imzasını alabilmek için yüzlerce metrelik kuyruklara girdiler, Mujica neticede sevenlerini mestetti ve memleketine de büyük ihtimalle gayet memnun şekilde dönecek.

Ve, girdiğimiz hayranlık krizleri sırasında bir hususu düşünmek hatırımıza gelmedi: Misafirimiz olan gerilla eskisinin bizimle alâkalı bir işler yapıp yapmadığı, daha doğrusu bazı işler çevirip çevirmediği…

Mujica, 21 Ocak 2015’te “Ermeni Soykırımı’nın 100. Yıldönümü Organizasyon Komitesi”ne katılması için yapılan daveti kabul ettiğini açıklıyor.

TAVSİYEYE BAK TAVSİYEYE!

Ben merak ettim, şöyle bir araştırdım ve bakın neler buldum:

Mujica’nın sekiz ay öncesine kadar cumhurbaşkanı olduğu Uruguay, Türkiye’nin Ermeniler’e soykırım yaptığını 1965’te kabul etmiş olan ilk memleket idi…

Aradan neredeyse yarım asır geçmişti, başkent Montevideo’da her 24 Nisan’da rutin kınama toplantıları yapılıyordu ama soykırım meselesi pek muhterem misafirimiz Jose Mujica’nın 1 Mart 2010’da cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturması ile beraber tekrar gündeme geldi ve Mujica, görevi devralmasından bir ay üç hafta sonra, 24 Nisan 2010 sabahı Montevideo’nun Ermenistan Meydanı’na Ermeniler tarafından dikilen soykırım anıtını bizzat açtı! Sonra başkan yardımcısını Ermenistan’a gönderdi, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan da geçen senenin Temmuz’unda Uruguay’ı ziyaret etti,Mujica 10 Temmuz’da “Osmanlı İmparatorluğu’nun 1915’te Ermeniler’e karşı yaptığı soykırımın uluslararası alanda kabul edilmesini” istedi ve Uruguay’ın Yukarı Karabağ konusunda Ermeni görüşlerini desteklediğini açıkladı!

Jose Mujica, 24 Nisan 2010 sabahı Montevideo’da Ermeni Soykırım Anıtı’nı açıyor.

Devletlû misafirimiz, daha da ileri adımlar attı… Montevideo’da bir “Soykırım Müzesi”kurulması kararını onayladı, bu senenin 21 Ocak’ında 1915 olayları konusunda konuşurken “Türkiye tarihindeki bu karanlık sahife ile yüzleşmeli ve yaptığı vahşeti kabullenmelidir” dedi, “Ermeni Soykırımı’nın 100. Yıldönümü Organizasyon Komitesi” ne katılması için o gün yapılan daveti de kabul etti ve görevden ayrılacağı 1 Mart 2015’ten sonra Komite’nin çaışmalarında hazır bulunacağını bildirdi.

KİM DAVET ETTİ DERSİNİZ?

Uzatmayayım ve meselenin gözlerden kaçan bir başka tarafını sadece nakletmekle yetinip yorumu size bırakayım:

Başımıza neredeyse tâc ettiğimiz Sinyor Mujica, Soykırım Komitesi’nin faal bir üyesidir; Türkiye’ye bazı CHP’li belediyeler ile sivil toplum kuruluşlarının davetlisi olarak gelmiştir ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin “Çağdaş Türkiye İçin Değişim” başlıklı programında”CHP, sözde Ermeni soykırımı iddiası ile ülkemizin haksız önyargılarla suçlanmasına karşı bugüne kadar partimiz öncülüğünde sürdürülen kararlı duruşa sahip çıkmaya devam edecektir” diye yazar…

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir