Anasayfa / GENEL / “Müstehak”a ilk cezayı RTÜK kesti!
rtuk

“Müstehak”a ilk cezayı RTÜK kesti!

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in Soma’da ölen işçilerle ilgili “müstahak” sözüne RTÜK’ten ceza geldi.

RTÜK, insan onuruna saygılı olma ilkesini ihlalden Halk TV’ye 11 bin TL idari para cezası kesti.

Halk TV’de Soma’daki maden faciasını yorumlayan Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, “Başbakan’a ben katılıyorum yani bu olan biten gayet normaldir hatta müstahaktır bile de denilebilir” dedi.

RTÜK Üst Kurulu, yaptığı değerlendirmede Özdil’in eleştirilerinin kamuoyunu rencide edici, insan onurunu yok sayar nitelikte olduğu kaydedildi.

Üst Kurul, Özdil’in sözlerinin eleştiri maksadını aşarak toplumsal vicdanı yaraladığı kanaatine vardı. “İnsan onuruna saygılı olma ilkesine aykırılık” hükmünü ihlal ettiği için kanala 11 bin TL ceza kesildi.

MEDYAGUNDEM

ozdil

Özdil KK’yı bitirdi; FETÖ’cülerle adalet aranmaz

Sözcü yazarı, FETÖ’den tutuklanan Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bahane ederek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı …

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

1 Yorum yapıldı

  1. Olmazsa Yaldızlattır

    Son cezayı da, lan boynuzları niye cilalatmadın diye ben kesecem! Lan Yılmaz sana yakıştıramadım, olum eskiden nağadar yakışıklıydın, boynuzların yıldır, yıldır kilometrelerce öteden görünürdü, ne oldu olum, lan kendini buğadar bırakma, bah Yılmaz seni eski günlerdeki gibi boynuzları cilalatmış vaziyette görmek istiyorum. Aanadın mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir