Anasayfa / GENEL / Murat Bardakçı son noktayı koydu; gururlandım!
bardakci3

Murat Bardakçı son noktayı koydu; gururlandım!

Tarihçi gazeteci Murat Bardakçı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki 16 Türk devleti askeriyle birlikte yapılan törene destek verdi. “Gururlandım” dedi.


Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı konuk etti.

16 TÜRK DEVLETİ ASKERİYLE TÖREN

Bu ziyaret Mahmud Abbas için hazırlanan resmi törenle başladı. Törende bir ilk yapılarak, 16 Türk devletinin askeri üniformalarıyla 16 asker de törene katıldı.

Törendeki bu görüntünün ardından nedense Cumhurbaşkanı Erdoğan eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Ancak dünyadaki hemen her köklü ülkenin saraylarınla bu türden örnekler görmek mümkündü. İngiltere, İtalya, Fransa ve Almanya gibi hemen her ülkenin cumhurbaşkanlığı makamında düzenlenen törenlerde eski askeri üniformalar kullanılıyordu.

HANGİSİNDE 16 DEVLET VAR?

Gazeteci Murat Bardakçı da tam bu konuya değinerek, saraydaki töreni destekledi “Gururlandım” dedi. Murat Bardakçı ayrıca sözlerine şunu da ekledi: “Hangisinde 16 devlet var, bu töreni yapmasaydık ayıp olurdu”

bardakci

toren_2503

MEDYAGUNDEM

katar2

Katar bir zamanlar Osmanlı ilçesiydi!

Habertürk yazarı Murat Barbakçı, dünyanın gündeminde olan Katar’ın kısa tarihini yazdı. Katar geçen yıl 77 …

hayir3

“İzmir Marşı”nız da elden gitti “hayır”cılar!

Tarihçi Murat Bardakçı bugün ‘İzmir Marşı muamması’ başlıklı bir yazı kaleme aldı. Bardakçı’nın iddiasına göre …

mkemal3

İşte belge; CHP tarihini de bilmiyor!

Habertürk gazetesi yazarı Murat Bardakçı, CHP’nin yeni anayasa ve başkanlık sistemine yönelik eleştirilerini tarihi belgelerle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir