Anasayfa / GENEL / Ekrem Dumanlı’ya etek giydirdiler!
takvim-etek3

Ekrem Dumanlı’ya etek giydirdiler!

Takvim gazetesi bugünkü manşetiyle yine çok konuşulacak. Ekrem Dumanlı ve Sözcü’nün sahibi Burak Akbay’a etek giydiren Takvim’in haberi de şöyle:


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin lideri Mahmud Abbas’ı 16 Türk devletini temsil eden muhafız kıtasıyla karşıladı. Kendi köklerinden rahatsız olan zihniyet ortaya çıktı! Gülen’in gazetesi Zaman, geçmişini unutup karalama kampanyası başlattı. Hoca’nın Sözcü’sü Türkiye tarihi için ‘hortladı’ ifadesini kullandı. Hürriyet, etekli gazetecilerini unutup ‘alay etme’ algısı hazırladı. Ancak ‘üst aklın’ yönlendirdiği bu zihniyet Atatürk’ün Yeniçeri üniformalı resmini hatırlamadı!

takvim-etek

Kaos lobisi, tarih dersinden sınıfta kaldı! Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki büyük karşılama, Türkiye karşıtlarını bir kez daha ortaya çıkarttı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Filistin lideri Mahmud Abbas’ı önceki akşam Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda karşıladı. Abbas için ilklerin yaşandığı bir tören yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Forsu’ndaki 16 Türk devletini temsil eden muhafız kıtası da ilk kez karşılama töreninde yer aldı. 2 bin yıllık Türk tarihini sembolize eden askerler, kendi dönemlerine ait kıyafetlerle merdivende sıralandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Abbas, tarihe geçen bu kare önünde tokalaştı. İki lider ardından da askerleri selamladı. Ancak bu buluşma kendi geçmişinden rahatsız olan kaos lobisini ortaya çıkarttı.

İSKOÇYA ANILARI…

Fethullah Gülen’in gazetesi Zaman, töreni sosyal medyadaki paralel yorumlar üzerinden gördü! Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı olan gazete, Türkiye aleyhinde karalama kampanyalarıyla tanınan isimlerin attığı mesajları, “haber” diye yazdı. Hürriyet gazetesi ise yapılan uygulamayla ilgili “alay etme” algısı oluştururken, içindeki İngiliz ruhunu hatırlamadı. Zira gazetenin baş yazarları, gittikleri İskoçya gezisinde, İskoç eteği giyerek zaten alay konusu olmuşlardı.

GÜRSEL’E TEPKİ …

Gülen tarafından özel olarak yetiştirilen Burak Akbay da gazetesi Sözcü’de bir skandala imza attı. Ankara’daki karşılama için “Hortladı” ifadelerini kullandı. Milliyet gazetesi yazarı Kadri Gürsel de bu alaya katıldı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da “Osmanlı sirki sarayda” mesajını yazdı. Ancak kendi ülkelerini karalamayı huy edinen bu ekip, Mustafa Kemal Atatürk’ü hatırlamadı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki 16 Türk devletini simgeleyen askerleri eleştirenler, Atatürk’ün yeniçeri üniformalı fotoğraflarına bakmayı akıl edemedi!

ÖNERİ ASKERDEN!

Ankara’da, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Filistin lideri Mahmut Abbas’a yönelik karşılama töreni, ezberleri bozdu. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına göre öneri Muhafız Alayı Komutanlığı’ndan geldi. Muhafız Alayı, Cumhurbaşkanlığı Forsu’nda 16 yıldız ile temsil edilen tarihteki Türk devletlerinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı içinde de sembolize edilebileceği önerisinde bulundu. Bu önerinin olumlu karşılanması üzerine kayıtlar incelendi ve tarihteki 16 Türk devletinin askeri üniformaları tespit edilerek, askeri terzilere diktirildi. Dikilen üniformaları giyen Muhafız Alayı askerleri, birkaç provanın ardından dünkü karşılama töreninde boy gösterdi. Söz konusu uygulamanın Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki resmi karşılama törenlerinde kullanılmaya devam edeceği kaydedildi.

KRALİÇE’YE BAK

Hocanın askerleri Türk tarihiyle alay etti. İngiliz The Guardian gazetesi de vaiz lobisine destek verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin lideri Abbas’ı tarihte kurulan 16 Türk devletine ait askeri üniformaları giyen görevlilerle karşılamasını, “Abbas Osmanlı sirkinde ağırlandı” başlığıyla haberleştirdi. Ancak Türkiye’ye hakaret eden İngiliz gazetesi, kendi Kraliçesi’ni haber yapmadı! Kraliçe’yi Koruma Askerleri’ni hatırlamadı. Yaklaşık 200 yıldır kendi geleneklerine göre Buckingham Sarayı önünde bekleyen Kraliçe’nin muhafız alayını es geçti.

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir