Anasayfa / GENEL / Mühür tartışması CHP ve HDP’nin oyunu çıktı
muhur1

Mühür tartışması CHP ve HDP’nin oyunu çıktı

16 Nisan’daki halkoylamasında, HDP’li sandık kurulu başkanlarının ‘mühür oyunu’nun YSK tarafından bozulduğu ortaya çıktı.

16 Nisan’daki referandumda sandık kurulu başkanları kura ile belirlendi. Sandık kurulu başkanlarının yüzde 20’sinin HDP’nin bildirdiği isimlerden oluştuğu tespit edildi.

MÜHÜR VURMADILAR

HDP’li sandık kurulu başkanlarının halkoylaması sonucuna gölge düşürmek için bazı zarf ile oy pusulalarına mühür basmadıkları tespit edildi.

EVETÇİLERE MÜHÜRSÜZ ZARF

HDP ve CHP’li sandık kurulu sandık kurulu başkanlarının önünde hem mühürlü hem mühürsüz oy pusulası ve zarfının bulunduğu,seçmenin durumuna göre evet vermesi muhtemel olanlara mühürsüz hayır kullanması muhtemel olanlara mühürlü olanı verdikleri tespit edildi.

YSK OYUNU BOZDU

CHP ve HDP’li sandık kurulu başkanlarının mühürsüz zarf ve oylar ile halkoylamasını iptal ettirmek istedikleri belirtiliyor. YSK’ya gelen yoğun itirazlar üzerine ise YSK seçim günü toplanarak mühürsüz zarf ve oyların da geçerli kabul edileceğine karar verdi. YSK, bu yöntemle CHP ve HDP’nin mühürsüz oy ve zarflar ile halkoylamasının iptal edilmesinin önünü kesti.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

1 Yorum yapıldı

  1. Vb en burda ağır yorumlar yazıyorum hakkımda açılan delilsiz davalardan altı yıldır seyfi oktay müridi adliyeciler yapmadıkları hukuksuzluk kalmadı..BU HABERIN YORUMUNA GELİNCE GARIBANA KAN KUSTURAN HANTAL DEVLETİM NE ZAMAN YAHUDİ KOPEKLERINE SERI YUMURTALARINI VURACAKSIN…AKPARTININ KÜÇÜK IDARECILERI LAFI BIRAKIN DA IŞ YAPIN…EVET OYU VERDIM AMA SADECE YAHUDI KOPEKLERIYLE AYNI SAFTA OLMAMAK IÇIN..ak partinin de erdi yanında milletin derdiyle dertlendiklerinede inanmıyorum….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir