Anasayfa / ANALİZ / Mr. Uslu’yu kimler niye motive etti?
erdem-yavuz16

Mr. Uslu’yu kimler niye motive etti?

AYNA

ERDEM YAVUZ YAZDI

Peygamberimize atfedilen güzel bir söz vardır; “İnsan insanın aynasıdır. Kişi kendini nasıl görüyorsa  karşısındaki insanı da öyle görür.” Bu güzel sözün doğruluğu tartışma götürmez.

İşimiz gücümüz “top sakal çetesi” ve yalanlarını deşifre etmek olunca haliyle yazdıkları, konuştukları, merakımızı uyandırıp araştırma ihtiyacı hissettiriyor.

Mr.Uslu, son yazdığı yazının bir yerinde buyurmuş ki; “Sürece ilişkin kuşkuları arttıracak bir gelişme de Kuzey Irak’a giden BDP heyetinin içinde İran’a çalışan bir kişinin de olduğu bilgisi. Konulara yakın Kürt kaynakları BDP heyetiyle birlikte olan İran ajanını görünce çok rahatsız oldular ve sürece ilişkin umutlarını revize ettiler.”  Okuyunca yazının başıyla ve sonuyla alakası olmayan bu paragrafın neden oraya sokuşturulduğuna anlam vermek oldukça zor. Ancak “İnsan insanın aynasıdır” sözünü düşününce işi çözüyorsunuz.

Mr.Uslu, Oslo görüşmelerini öğrendiği 2009 yılından beri PKK sona ererse bana yatırım yapan yatırımcılar, yatırımlarını geri isteyebilir düşüncesiyle, önce “PKK ile müzakere yapılmaz savaş yapılır” sözüne o kadar çok sarıldı ve tekrarladı ki, müzakere sözü anlam kayması yaşadı sonra baktı ki böyle olmuyor kendisi ne konuşursa konuşsun bir etki yaratmıyor, bu sefer Türkiye’den vazgeçti, “Suriye elden gitti”, “PKK orayı ele geçirdi” tarzında geçmiş olsun yazıları yazmaya başladı. Bir süre sonra yine baktı ki Suriye’de de kendisine ekmek çıkmayacak, yine döndü “Ben aslında barış konusunda kötümserlikle, temkinli iyimserlik arasında bir yerlerdeyim her an fikir değiştirebilirim” demeye… Fakat “Kartel”, “top sakal kardeşler”den habersiz Milliyet gazetesini kullanarak konsept değişikliğine gittiğinde artık şahin görünümden mazlum edebiyatına geçiş yaptı.

Mr.Uslu önce oldukça şaşırdı, kendisinden habersiz bu dönüşe ne yapacağını bilemedi. Moral bozuklukları, duygusal çöküntüleri ağabeyleri ile yaptığı motivasyon konuşmalarıyla bir nebze düzeltildi ve kırgınlıklarını içine atarak bıraktığı yerden hasar tesbiti yapmaya başladı.

Mr.Uslu, üstün yeteneği ve uzmanlığıyla (!) Kuzey Irak’a giden BDP milletvekillerini ve yanındakileri bir anda gözleri ve herşeyi duyan kulaklarıyla taradı ve İran ajanını tespit etti, tespit etmesi yetmedi aynı anda Kürt kaynaklarının vücut dilinden olsa gerek rahatsız olduklarını anladı.

Şimdi sormazlar mı sana, madem “İran ajanı” tespit ettin, parça başı çalıştığın ABD’lilere niye haber vermiyorsun, anladık gönül kırgınlığın var onlara söylemiyorsun ama halen Türk vatandaşı olduğuna ve paralı da olsa askerlik yaptığına göre niye ülkemizin güvenlik ya da istihbarat kurumlarını bilgilendirmedin?

Başta dediğimiz gibi, “İnsan insanın aynasıdır.”

Çok aynaya bakma Mr.Uslu aynayı çatlatacaksın…

MEDYAGUNDEM

tekdag4

Habertürk’ü FETÖ’ye böyle teslim ettiler!

FETÖ Habertürk’ü bakın nasıl yörüngesinden çıkarıp, kimlerle nasıl kafesledi? MEDYAGUNDEM.COM- Fetullahçı terör örgütünün medya operasyonlarında adres …

erdem-yavuz34

MEDYAGÜNDEM 3 yıl önce TİB gerçeğini yazmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün FETÖ’nün üssü TİB’in kapatılacağını açıkladı. MEDYAGÜNDEM TİB’in neden kapatılması gerektiğini daha 3 …

tib

MEDYAGÜNDEM’i haklı çıkaran manşet!

Bugün Milliyet’in sürmanşetinde yer alan TİB’deki “paralel kablolar”ı ilk kez geçen yıl MEDYAGÜNDEM’de Erdem Yavuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir