Anasayfa / GENEL / Milliyet’ten Nagehan Alçı’ya sansür mü?
nagehan

Milliyet’ten Nagehan Alçı’ya sansür mü?

MEDYAGUNDEM.COM- Bugün Milliyet gazetesinde Nagehan Alçı’nın köşesini okuyanlar bir yemek tarifi ile karşılaştı. Alçı pesto soslu linguini tarifi verdi, bildiğiniz İtalyan sofrasından  makarnayı anlattı.

Ancak tuhaf olan Sabah gazetesinde Rasim Ozan Kütahyalı’nın köşesinde ise Nagehan Alçı’ya ait bir yazı yayınlandı. Kütahyalı eşinin yazısını yayınlayıp, bir de şu notu düşmüştü:

“Not: Bu yazı karım Nagehan Alçı’ya aittir. Bir sebepten bugün köşemi kendisine bıraktım. 30 Mart Türkiye için hayırlı olsun…”

“Meşru ve gayrimeşru arasında bir dönemeç” başlıklı yazıyı Nagehan Alçı nerede yazdı, hangi yazısıydı da Rasim Ozan Sabah’taki köşesine taşıdı, anlaşılamadı.

Akla da Nagehan Alçı’nın sansürlenip sansürlenmediği ihtimali geldi.

Köşesinde makarna tarifi yapan Nagehan Alçı’nın bu yazıyı bir tepki olarak mı yazdığı anlaşılamadı.

Rasim Ozan’ın Nagehan Alçı’ya ait yayınladığı yazı kafaları iyice karıştırdı.

Rasim Ozan köşesindeki bir nottan söz etti ama hangi amaçla eşinin yazısını yayınladığı net değil.

Milliyet’te bir sansür mü var, merak ediliyor.

İşte Kütahyalı’nın bugün köşesinde Alçı’ya ait yayınladığı yazı:

Meşru ve gayrimeşru arasında bir dönemeç

Bugün 30 Mart 2014. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kritik günlerinden biri. İleride yazılacak, geleceğimizi belirleyecek bir gün… Bu gün yalnızca meşru siyasetin değil, Türkiye Cumhuriyeti devletinin saldırı altında olduğu karanlık günlerden geçerek sandık başına gidiyoruz. Maalesef bu seçim siyasi aktörler arasında yaşanan bir seçim değil. Bu seçim karanlık bir çete ve meşru devlet arasında yaşanan bir seçim. Kaptanı beğenmeyebilirsiniz. Ama hepimiz aynı yolda gidiyorsak şayet, içinde bulunduğumuz arabanın devrilmesine göz yumamayız. Çünkü devrilecek olan kaptanla beraber aynı zamanda sizlersiniz, hepimiziz… Maalesef arabayı devirmek isteyen bir güç yanına kaptanı sevmeyenleri almaya çalışarak meşru devlete saldırdı bu seçimlerde. Bununla da yetinmedi, amacına ulaşamayacağını anlayınca Türkiye’nin varlığına saldırdı. İşte bu gün bütün bu kirli oyunlarla, hepimizin güvenliğine saldıranlarla hesaplaşma günü. Bu gün sandıktan çıkanın yöneteceği Türkiye’yi oylamanın günü. Bu gün Türkiye’nin Türkiye’den yönetileceğini bir kez daha teyit etmenin günü… 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti saldırı altında
Perşembe günü Türkiye, tarihinin en tehlikeli saldırılarından birine maruz kaldı. Hedef Tayyip Erdoğan değildi. Hedef AKP Hükümeti değildi. Hedef Türkiye Cumhuriyeti Devleti idi. Belli ki Dışişleri Bakanlığı’nın gizli bir toplantısında ortam dinlemesi yapan örgüt, bütün devleti dinlemiş ve belki de hâlâ dinlemeye devam ediyor. Bu apaçık casusluktur. Ve maalesef hepimizin güvenliğine kast eden bu suçu hâlâ görmezden gelmeye çalışanlar, bunu yayınlamanın ifade özgürlüğü olduğunu söyleyenler, Başbakan nefreti nedeniyle bundan bile siyaset üretmeye çalışan malum çevreler var.

Üstelik yayınlanan ses kaydını da tamamen manipüle ederek yapıyorlar bunu! Taha Akyol da Hürriyet’te hatırlatmış. Diyor ki: “Bu toplantı yapılırken IŞİD teröristleri Türk toprağı Süleyman Şah Türbesini kuşatmış bulunuyordu. Hakan Fidan IŞİD’in Türkiye’de çok bomba patlatabileceğini söylüyor. Bakan Davutoğlu da Suriye topraklarında operasyon yapmanın Kuzey Irak gibi kolay olmayacağını ima ederek ‘zaten adamların kapasitesini bildiğimiz için biz girmeyelim diyoruz’ diye konuşuyor.” Ayrıca unutmayalım: Bu bir beyin fırtınası toplantısı, nihai kararların alındığı bir toplantı değil. Öte yandan bu toplantıdan -ki bazı yerlerin montajlandığı söyleniyor- hiçbir şekilde Suriye’yle savaşa taraftar bir iktidar görüntüsü çıkmıyor. Aksine devletin kurumları gerekli gördüğü halde operasyonu durdurma taraftarı bir siyasi irade söz konusu.

Esasen bu kadar çirkinleşebilen bir manipülasyon kampanyasının bu noktadan itibaren panzehiri o kayıtlara ulaşım olur. Kamuoyu dinlese ‘siyasi çıkar için savaş planları yapan hükümet’ imajının yalan olduğunu kendiliğinden görecek. Orada siyasi kimliği olan yalnızca Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu. Feridun Sinirlioğlu yılların diplomatı. Genelkurmay 2. Başkanı Org. Yaşar Güler tecrübeli bir komutan. Bu isimlerin AK Parti’li olduğu söylenebilir mi?

Yatak odasının ahlak bekçileri
‘Kim dinlediyse bulunsun ama içerik de çok vahim’ diye özetlenebilecek ucuz pozisyonu şuna benzetiyorum: Bir karı-kocanın yatak odası gizlice kaydedilmiş. Kayıtlar çıkıyor ve birileri ‘böyle bir kaydı kim yaptıysa bulunsun ama bu karı-kocanın yaptığı da şöyle ayıp, böyle kabul edilemez’ diyor. Bundan daha sinsi, daha gayri ahlaki bir yorum olabilir mi?

Not: Bu yazı karım Nagehan Alçı’ya aittir. Bir sebepten bugün köşemi kendisine bıraktım. 30 Mart Türkiye için hayırlı olsun…

MEDYAGUNDEM

bila

Kovdular ama istifa etmiş gibi çek panpa!

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila görevinden istifa etti. Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni …

cadir

Gezi çadırlarını FETÖ polisleri nasıl yaktı?

Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’nın “Gezi çadırlarını yakan FETÖ polisleri” başlıklı yazısı şöyle: Tam …

karakas-m

Ve Milliyet o ismi de kovdu!

Demirören ailesi Milliyet ve Vatan’ı işgal eden sol terör örgütü sempatizanı ve PKK’lı gazetecileri bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir