Anasayfa / GENEL / Milliyet’teki operasyonun perde arkası
tayfun-milliyet

Milliyet’teki operasyonun perde arkası

MEDYAGÜNDEM- Milliyet’te taşlar yerinden oynadı. 2009 yılında Vatan’ın başından Milliyet’in tepesine transfer edilen Tayfun Devecioğlu’nun kafası koparıldı.

“Eski medya”nın has adamlarından Devecioğlu gitti yerine Derya Sazak geldi.

Demirören Grubu’nun Milliyet’teki bu operasyon için epeydir hazırlık yaptığı ve bugün itibariyle düğmeye bastığı konuşuluyor.

Devecioğlu’nun yönetimindeki Milliyet, habercilik adına ciddi bir ivme kaybetmiş, gazetenin itibarını beş paralık eden skandallarla da büyük yara almıştı.

Son olarak Devecioğlu yönetimindeki Milliyet, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’in ayakkabısının delik olduğunu iddia etmiş, ama “delik” zift lekesi çıkmıştı.

Devecioğlu Milliyet’i tam bir operasyon gazetesine çevirmişti.

Milliyet’in bugünkü “İstihbarat ABD’den” manşeti bile Devecioğlu’nun gazeteye vurduğu son darbe oldu.

Demirören Grubu’nun, Milliyet’in imajını ve tepetaklak olan tirajını toparlamak için Devecioğlu’nu görevden almaktan başka seçeneği kalmamıştı.

Medyadaki “soysuz çetesi”, Devecioğlu operasyonunu da hükümete bağlamakta hiç gecikmedi ancak bu operasyonun Milliyet’i kurtarmak adına Demirörenler tarafından yapıldığının altını çizelim.

Derya Sazak gibi medyanın akil adamlarından birinin Milliyet’in başına gelmesi önemli ama gazetenin yerle bir olan itibarını toparlamaya yetecek mi göreceğiz. Çünkü Sazak  büyük bir enkaz devralmış durumda.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

enis-derya

O medya yöneticilerine hesap sorulsun!

Hürriyet ve Milliyet’e sorulsun; o iki muhabir FETÖ’nün talimatıyla Emniyet’ten nasıl çekildi? MEDYAGUNDEM.COM- FETÖ’nün en kudretli …

bila

Kovdular ama istifa etmiş gibi çek panpa!

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila görevinden istifa etti. Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni …

karakas-m

Ve Milliyet o ismi de kovdu!

Demirören ailesi Milliyet ve Vatan’ı işgal eden sol terör örgütü sempatizanı ve PKK’lı gazetecileri bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Siz yıllar boyu genelkurmay başkanlarımızı yıpratırken basin ve ifade ozgürlüğü kısvesi altında sığınmıştınız. Sizin demokratlığınızın gücü ve kontrolü ele geçirene kadar olduğunu düşünüyordum. Gerçekten bu başlıkla kopruyu gecene kadar ayıya dayı dediginizi anladım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir