Anasayfa / ANALİZ / Milliyet’in sürmanşetinin tercümesi!
milliyet-ozgurbasin2

Milliyet’in sürmanşetinin tercümesi!

MEDYAGÜNDEM- Milliyet gazetesi bugünkü sürmanşetiyle, hükümet tarafından basın özgürlüğüne sansür geleceğini iddia etti.

İddiasının dayanağı da haberde, “Ak Parti, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na ‘Basın hürriyeti milli güvenliğin, kamu düzeni ve genel ahlakın korunması, yargı bağımsızlığının sağlanması, suçların engellenmesi amacıyla sınırlansın’ önerisi götürdü” şeklinde verildi.

“Ak Parti iktidarında basın özgürlüğüne ilişkin tartışmalar doruğa çıkarken, partinin hukukçu kurmayları, Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na basın özgürlüğünü istenilen her durumda sınırlayabilecek hükümleri içeren öneri demeti sundu” denilen haberde, basın özgürlüğüne kapsamlı sınırlama getirileceği için veryansın  edildi.

Milliyet’in “sınırlama”dediği maddeler ise şöyleydi:

“Basın hürriyeti milli güvenliğin, kamu düzeninin, genel ahlakın, başkalarının haklarının, özel veya aile hayatının korunması, suçların önlenmesi, yargının bağımsızlık ve tarafsızlığının sağlanması, savaş kışkırtıcılığının, her türlü ayrımcılık, düşmanlık veya kin ve nefret savunuculuğunun engellenmesi  amaçlarıyla sınırlanabilir.”

Basın özgürlüğü adına esasında alkışlanması gerekirken Milliyet bugünkü sürmanşetiyle kendi bacağına sıktı. Bugünkü haberin tercümesi şuydu:

“Milli güvenliği de, kamu düzenini de, genel ahlakı da başkalarının hakları, özel veya aile hayatının korunması da umurumuzda değil. Savaş kışkırtıcılığı da yaparız, her türlü ayrımcılık, kin ve nefret savunuculuğu da bizim işimiz. Bunlara kimse sınırlama getiremez.”

Milliyet işte bugünkü haberiyle aslında bu ilkelere karşı çıktı.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

bila

Kovdular ama istifa etmiş gibi çek panpa!

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila görevinden istifa etti. Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni …

karakas-m

Ve Milliyet o ismi de kovdu!

Demirören ailesi Milliyet ve Vatan’ı işgal eden sol terör örgütü sempatizanı ve PKK’lı gazetecileri bir …

mehves-mil

Milliyet’te PKK’lı temizliği!

Demirören ailesinin sahibi olduğu Milliyet gazetesinde özellikle sol terör örgütleri sempatizanı ve PKK’lı gazeteciler temizliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir