Anasayfa / ANALİZ / Milliyet yazarından skandal Arakan yazısı
asli-arakan

Milliyet yazarından skandal Arakan yazısı

MEDYAGÜNDEM- Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, bugün “Arakan ne alaka?” başlıklı yazısıyla, Türk medyasında bir gazetecinin nasıl  insanlıktan çıkabileceğini, vicdansızlık ve insafsızlığın hangi boyutlara vardığını göstermesi açısından skandal bir yazı kaleme aldı.

Aydıntaşbaş yazısında özetle Türkiye’deki Arakan’da büyük zulüm ve katliam gören Müslümanlara yönelik hassasiyeti eleştirdi, zulüm altındaki Rohingya Müslümanları için oluşan büyük duyarlılık Milliyet yazarını fena halde rahatsız etti.

Sanki Arakan’da Müslümanlara zulüm edenlerin talimatıyla yazılmış bir yazı kalem alan Aydıntaşbaş, “Bizler için Arakan’dan önce gidilmesi gereken yer, Halep’tir. Bunu bir Müslüman davası olarak değil; insanlık adına söylüyorum…” diye yazdı.

İşte bu ifadesiyle de Aydıntaşbaş, resmen Arakan’daki Müslüman kıyımına sessiz kalkınması çağrısı yaptı!

Milliyet yazarı bugünkü yazısıyla vicdansız, insafsız, vizyonsuz ve “insanlık düşmanı” gibi davrandı.

Arakan’da yaşanan zulme kayıtsızlığı pes dedirten Aydıntaşbaş’ın, orada neler yaşandığından bile haberinin olmadığı ortadaydı.

Merkezi New York’ta bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün (HRW), hazırladığı son raporda, Arakanlı Müslümanların son iki aydır yaşadığı dehşet verici zulüm ve katliam ayrıntılarıyla anlatıldı. Ayrıca, Müslümanlara yönelik şiddete yeterli müdahalede bulunmayan devlet görevlilerinin, Budist saldırganlar geri çekildikten sonra cinayet, tecavüz ve toplu tutuklama eylemlerini bizzat yürüttüğü belirtilmişti. 57 Budist ve Müslüman görgü tanığının ifadelerine de yer verilen raporda devletin, bölgeye ulaşmaya çalışan uluslararası yardım kuruluşu temsilci ve gözlemcileri tutuklayarak engellediği belirtiliyordu.

Myanmar’da Rohingyalı Müslümanların on yıllardır süren baskı ve ayrımcılığa ilave olarak son iki aydır yaşamakta olduğu dehşet verici zulüm ve katliamlar, dünyanın en saygın insan hakları örgütünün geçtiğimiz hafta yayınladığı raporda ayrıntılı biçimde ortaya konmuştu.

Tüm dünyanın nerdeyse seyirci kaldığı Arakan’daki Müslüman zulmüne Türkiye’nin kulak vermesi ve seferber olması,  Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş’ı rahatsız etti. “Arakan’dan önce gidilmesi gereken yer Halep’tir” diyen Aydıntaşbaş, Türkiye’nin Suriye konusundaki çabalarını da görmezden geldi, dünyanın neresinde zulüm gören bir Müslüman varsa onun yanında olan Türkiye gerçeğinden fena halde rahatsız olduğunu sergiledi.

Milliyet yazarı Aydıntaşbaş bugünkü yazısıyla “Bırakın Arakan’ı, oradaki Müslümanlar  zulüm altında inlesinler” demeye getirdi, Türkiye’nin hassasiyetine zalimin zulmüyle ortak biçimde tavır aldı.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

asli1

Kimliği Türk aklı fikri terörist!

Aslı Aydıntaşbaş, yine haddini aştı. YPG kontrolündeki Afrin bölgesine operasyon başlatan TSK’yı işgalci olarak gösterdi. …

asli-biden

Muhalif Aslı bile hile mile yok diyor bak CHP!

CHP Fetullahçı terör örgütünün aklıyla Gezici provokatörlerle birlikte seçimlerin meşru olmadığı yalanına sarılıp çamur siyaseti …

asli-aydintasbas

Vatan hainine bakın Türkiye’yi batırın diye yalvarıyor

Washington Post’a yazan Aslı Aydıntaşbaş, Avrupa’nın ekonomik baskılarla Erdoğan’ı yolundan çevirebileceğini söyledi. Gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir