Anasayfa / GENEL / Milliyet karikatüristinden yeni küstahlık
milliyet-ercan1

Milliyet karikatüristinden yeni küstahlık

MEDYAGÜNDEM- Başörtülü avukatların savunma yapmasını aşağılayıcı ve hakaret içeren bir üslupla karikatürize eden Milliyet çizeri Ercan Akyol küstahlığa devam ediyor.

milliyet-derya

Pazartesi günü Milliyet’in Okur Temsilcisi Belma Akçura da meseleyi konu etmiş, kimlik ve birey üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Strasbourg Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Samim Akgönül’ün görüşleri üzerinden Ercan Akyol’u eleştirmişti.

Yazıda görüşlerine yer verilen Prof. Dr. Samim Akgönül, “Karikatürde aşağılama ve ayrımcı dil var” demiş, “Çarşaflı kadın ‘doğal olarak eğitim görmemiş cahil’ olarak resmediliyor. Eğitim görmenin aslında başörtüsü takmanın sebeplerini  ortadan kaldırması gerektiği mesajı veriyor” tahlilini yapmıştı.

Ecan Akyol bugün de o profesörün görüşleri üzerinden küstah bir karikatür daha çizdi. Karikatüründe başörtüsüne “feodal kültürden beslenen dinci referanslı dayatma” diyerek hakaret eden Akyol, ırkçı ve faşist bir bakış açısıyla da kendisini eleştiren Prof. Dr. Samim Akgönül için “ihraç malı profesör” dedi.

Sözde demokrat olduğunu iddia eden Derya Sazak’ın yayın yönetmenliğinde Milliyet’te böylesi bir küstahlığın tavan yapması dikkat çekici. Daha da ilginci Akyol bugünkü karikatürüyle gazetesinin Okur Temsilcisi’ne de saldırmış oldu.

İşte Akyol’un bugünkü küstah çizgisi:

ercan-akyol

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

enis-derya

O medya yöneticilerine hesap sorulsun!

Hürriyet ve Milliyet’e sorulsun; o iki muhabir FETÖ’nün talimatıyla Emniyet’ten nasıl çekildi? MEDYAGUNDEM.COM- FETÖ’nün en kudretli …

bila

Kovdular ama istifa etmiş gibi çek panpa!

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila görevinden istifa etti. Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni …

karakas-m

Ve Milliyet o ismi de kovdu!

Demirören ailesi Milliyet ve Vatan’ı işgal eden sol terör örgütü sempatizanı ve PKK’lı gazetecileri bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir