Anasayfa / GENEL / Milliyet böyle çuvalladı!
milliyet-israil1

Milliyet böyle çuvalladı!

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Erdoğan Azerbaycan, Ukrayna ve Bosna Hersek’i içine alan 5 günlük gezisinin dönüşünde gazetecilere önemli açıklamalar yaptı.

Gazetelerin birinci sayfalarına da o sözleri damgasını vurdu.

Erdoğan’ın  Türkiye ile ilişkilerini düzeltmek isteyen İsrail’in dünyanın en zengin Yahudi işadamını aracı yaptığına ilişkin açıklaması ise Takvim ile Yeni Şafak’a manşet oldu. O işadamıyla Ankara’da görüştüğünü belirten Erdoğan, “Dedim ki üç şartımız var: İsrail özür dileyecek, tazminat ödeyecek, Gazze ablukasını kaldıracak” dedi ama isim açıklamadı.

O ismi ise Takvim ve Yeni Şafak açıkladı.

Milliyet’in manşetinde ise “Bu üç isimden biri” denilerek İsrailli dünyanın en zengin Yahudi işadamına dair bir tahmin listesi verildi. Milliyet üç tahminde de yanıldı, o ismi tutturamadı.

Başbakan’ın sözünü ettiği isim, ABD’de Dünya Yahudi Kongresi (WJC) Başkanı olan Ronald S. Lauder (68) idi. 3.4 milyar dolarlık servete sahip olan isim, dünyaca ünlü kozmetik şirketi Estée Lauder Companies’in de sahibi.  Ronald S. Lauder, 1986’da ABD Büyükelçisi olarak gittiği Avusturya’da bir süre görev yaptı.

Milliyet ise şu isimleri tahmin ederek fena çuvalladı:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

bila

Kovdular ama istifa etmiş gibi çek panpa!

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila görevinden istifa etti. Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni …

karakas-m

Ve Milliyet o ismi de kovdu!

Demirören ailesi Milliyet ve Vatan’ı işgal eden sol terör örgütü sempatizanı ve PKK’lı gazetecileri bir …

mehves-mil

Milliyet’te PKK’lı temizliği!

Demirören ailesinin sahibi olduğu Milliyet gazetesinde özellikle sol terör örgütleri sempatizanı ve PKK’lı gazeteciler temizliği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir