Anasayfa / GENEL / Mesele gerçekten “ağaç” değilmiş!
gezi2

Mesele gerçekten “ağaç” değilmiş!

Gezi eylemleriyle ilgili hazırlanan iddianamede ağızları açık bırakan detaylar göze çarpıyor. İşte Gezicilerin kendi aralarındaki diyaloglarından bazıları…

İstanbul Başsavcılığı, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisin’in hedef alındığı Gezi Olayları’nda 35 kişi hakkında hazırladığı iddianamede  “hükümeti yıkmaya teşebbüs edildiği’, ‘Başbakanlık ofisini ele geçirmeye çalışıldığı’ gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet istendi.

alabora6

İddinamede şüpheli Atay Kesik’in bir telefon görüşmesinde ‘Cem Yakışkan’ın Ankaralı Ayhan isimli bir şahıstan 24 bin TL para aldığını, paranın veriliş sebebinin ise gösterileri organize etmek olduğu’ sözleri de  yeraldı.

Ölü olursa destek artar

Şüphelilerin hükümeti devirmeye yönelik amaçlarının olduğu yönündeki iddialar için telefon görüşmeleri örnek gösterildi. İddianamede şüpheliler arasında yapılan görüşmelerde ‘Park mark benim umurumda değil’, ‘bana ne yemişim AVM’sini de, Gezi Parkı’nı da ağacını da, ihtilal başladı’, ‘bu hükümeti düşüreceğiz’, ‘Başbakanlık konutuna saldırı olacak bugün’, ‘bu bir iç savaşa dönüşebilir’, ‘polise güçlü saldıralım, gösterilerde ölen kişi olursa toplumsal refleks daha çok artar’ şeklinde konuşmalar olduğu anlatıldı.

Evlerinden tabanca mermi çıktı  

İddianamede eylemcilerin olayı ‘ajite edebilmek için’ olay bölgesinde bulunan birçok şahsa ait işyeri ve banka ofislerine maddi zarar verdiği belirtildi. Eylemcilerin, trafik geçişini engellediği, kamu araçlarını yaktığı ve polis memurlarını yaraladığı ifade edildi. Çarşı grubunun liderlerinden Numan Bülent Ergenç’in evinde yapılan aramada tabanca ve mermi bulunduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin kitleyi Başbakanlık Ofisine doğru yönlendirdiği iddia edildi. Soruşturma dosyasında bu olay anına ilişkin fotoğrafların mevcut olduğu vurgulandı.

Bıçaklayıp polisi suçladılar

Şüpheli Ergenç’in başka grup üyeleri tartışırken bıçaklandığı ancak bu bıçaklama olayını polisin yaptığını söyleyerek konuyu saptırmaya çalıştığı da iddianamede yer aldı. Gözaltına alınan kişilere nasıl ifade vermesi gerektiği yönünde talimat verdiği belirtildi. Ergenç’in gösteri alanında molotof atanların sivil polis olduğunu söyleyerek kitleleri harekete geçirmeye çalıştığı, gösteri alanından kaçmak isteyenlerin kaçışının engellenmesi için örgüt elemanlarına talimat verdiğinin belirlendiği iddianamede yer aldı. (STAR)

MEDYAGUNDEM

gezi3

2. Gezi planı için Türkiye haritası üzerinden basıldılar

Büyükada’da 2. Gezi provokasyonu planlarken yakalananlar arasında ayaklanma eğitimi veren örgüt üyesi Alman Steudtner’in de …

alabora2

Gezi faresi de çıktı ortaya!

Gezi olaylarından sonra kaçıp İngiltere’ye yerleşen oyuncu Memet Ali Alabora, Londra’da bir organizasyonda ortaya çıktı. …

borsa

Borsa Gezi provokasyonu öncesi zirvesinde

Referandumdan ‘evet’ çıkmasıyla Türkiye’nin şaha kalkacağına inanan yabancılar, Türk varlıklarına akın etti. BIST 100 endeksi, …

1 Yorum yapıldı

  1. Dün Postal Bugün Paralel Yapılanmayla

    Sivas Madımak olaylarında bunların binde biri yaşanmış mıydı? Sivas mazlumları neyle yargılandılar? Devletin Anayasal Düzenini Yıkmakla! El insaf, yıkıp dökmeden sadece protesto edenler, olaylarda hiçbir dahli olmayanlar, hatta ve hatta o gün Sivas dışında olanlar için bu kadar ağrı bir ceza verilmesinin adına hak mı, hukuk mu diyorsunuz? Başarısız Taksim Darbe girişimiyle Sivas Madımak davasını bir mukayese edelim, hangisi insanlık suçuymuş ölçelim tartalım, sonucu hep beraber masaya yatıralım. Hadi hodri meydan! Başarısız Taksim Darbe girişiminin arkasında nasıl Paralel yapılanma var ise Memmed Ali Alabora başta olmak üzere, diğer sanıkları olaydan çekip çıkartmaya çalışanlarda Paralel yapılanmanın Polisleri-Savcıları-Hakimleri değil miydi? Değil miydiniz Paralel Yapılanmanın Polisleri-Savcıları-Hakimleri? Değil miydiniz? Memmed Ali Alabora Feto’nun emriyle son anda kurtulmadı mı? Başarısız Taksim Darbe girişimi sırasında en çok zırlayan-zırvalayan Feto Değil miydi? Değil miydin ulan! Hesap vereceksin Feto! Yaptığın-yaptırdıkların yanına kar mı kalacağını sanıyorsun?

    İşin en ilginç tarafı Sivas Madımak olaylarında mağdur olan Alevi kesiminin desteğidir. Gazi geliyor diye az mı haberler uçuruldu, az mı twitler atıldı? Yalan mı? Sivas Madımak olaylarında da sizler başroldeydiniz Başarısız Taksim Darbe girişiminde de sizler yok muydunuz? Postal vesayetçilerinin işbirlikçileri olan Hakimler-Savcılar tarafında Sivas Mazlumlarının da başını yakanlar sizler değil miydiniz? Her dönemde bu ülkeye ihanet edenlerle beraber olmadınız mı? Bu ülkeye ihanet edenlerin silahları sizler değil miydiniz? Hatay’da ki sokak gösterilerinde sizler yok muydunuz? Dün Postal Vesayetçilerinin yanında olanlar bugün Paralel yapılanmanın yanında yer almıştır. Haksızlıklarla kazandıklarınızı bir hukuk önünde geri ödemek zorunda kalacaksınız. Sizler ihanet şebekelerisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir