Anasayfa / GENEL / Merkel’in yaptığı terbiyesizliktir!
merkel1

Merkel’in yaptığı terbiyesizliktir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Almanya Başbakanı Angela Merkel’i kabulünde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), PKK ve DHKP-C terör örgütlerinin Almanya’daki faaliyetleri ve yapılanmaları hakkındaki endişeler paylaşılırken, örgüt faaliyetlerine göz yumulmasının müttefiklik ilişkisi ile bağdaşmadığı vurgulandı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan’ın, Türkiye’ye çalışma ziyaretinde bulunan Almanya Başbakanı Merkel’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabulünde, terör örgütlerinin Almanya’daki faaliyetlerine dikkat çekildi.

nuh nuh2 nuh3 nuh4

TERÖR ÖRGÜTLERİNE GÖZ YUMMAYIN
Kabulde, PKK, FETÖ ve DHKP-C terör örgütlerinin Almanya’daki faaliyetleri ve yapılanmaları hakkındaki endişeler paylaşılırken, örgüt faaliyetlerine göz yumulmasının müttefiklik ilişkisi ile bağdaşmadığı ifade edildi.

AJANLIK İTHAMI ASILSIZ
Özellikle Alman medyasında Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ile ilgili gündeme gelen ajanlık ithamının asılsız olduğu vurgulanarak, DİTİB’in Alman kanunlarına göre faaliyet gösteren bir kuruluş olduğu hatırlatıldı.

REFERANDUMDA TÜRK VATANDAŞLARINA KOLAYLIK SAĞLANMASI
Türk-Alman ekonomik ilişkilerinde 2016 yılının ikinci yarısında başlayan iyileşmenin sürdürülmesi amacıyla atılacak adımların ele alınan konular arasında yer aldığı görüşmede, Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının anayasa referandumunda oy verebilmeleri için gerekli kolaylığın sağlanması talebi de dile getirildi.

ALMAN MAKAMLARININ YALAN YANLIŞ AÇIKLAMALARI
Görüşmede, Türkiye’de basın özgürlüğü konusunda Alman makamları tarafından zaman zaman yanlış, eksik ve yanlı bilgilere dayanan açıklamalar yapıldığına işaret edildi.

GERİ KABUL ANLAŞMASI
Geri kabul anlaşması neticesinde Ege Denizi’ndeki ölümlerin sona ermesinde Merkel’in katkılarının önemli bulunduğuna vurgu yapılarak, Avrupa Birliği’nin bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmediği kaydedildi.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir