Anasayfa / ANALİZ / Meral Akşener’e göre FETÖ ile irtibat bir “gurur” göstergesi!
aksener1

Meral Akşener’e göre FETÖ ile irtibat bir “gurur” göstergesi!

Meral Akşener kendini açık etti. “İlişkim olsa gururla söylerdim” diyen Akşener FETÖ ile ilişki kurmayı bir “gurur” olarak gördüğünü itiraf etti.


MEDYAGUNDEM.COM- MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin dün yaptığı “Şu an 3 aday vardır. Bu arkadaşların demokratik hakkıdır. Bir tanesinin zaten aday olma hakkı yoktur. Davası Yargıtay’dadır. İçinde birisi vardır ki Fetullah Gülen hareketinin MHP’de görevlendirme girişimidir. Bu ne ona, ne de kimseye fayda getirmez. Herkes aklını başına alsın.” açıklama gündeme bomba gibi düştü. Gözler de MHP’de genel başkanlığa adaylığını koyan üç isme çevrildi. Bahçeli’nin Gülen örgütünün adayı dediği isim kimdi? Sinan Ogan mı, Meral Akşener mi, Koray Aydın mı?

Partisi önce seks kasetleriyle Fetocu terör örgütü tarafından operasyon yiyen Bahçeli’nin bugün FETÖ aleyhinde konuşuyor olması da ayrı bir manidar. Bugüne kadar neden sustuğu, FETÖ’nün partisine operasyon çekmesine neden göz yumduğu da ayrı bir tartışma konusu.

Peki Akşener mi, Koray Aydın mı, Sinan Oğan mı FETÖ’nün adayı?

Tartışma sıcak ama isimden de öte MHP’ye FETÖ operasyonu bizzat partinin lideri tarafından itiraf edilmiş durumda…

Tüm bu tartışmalara ışık tutacak bir detaydan söz edelim.

Bugün Hürriyet gazetesinde Ahmet Hakan’ın Meral Akşener ile tam sayfa röportajı yayınlandı. Bu bile başlı başına bir işaret. FETÖ ile iş tutan Aydın Doğan’ın Bahçeli’ye karşı bir adayı öne çıkarması yeterince mesaj verici. Mantık yürütürsek Doğan medyası FETÖ ile paralel hareket ettiğine göre, FETÖ medyası da Akşener’e büyük destek verdiğine göre, Hürriyet’te yer alan röportaj da Akşener’in Gülen örgütünün adayı olabileceğini düşündürtüyor.

Asıl Akşener’in Ahmet Hakan’a verdiği şu cevaba bakalım:

“MHP Lideri Devlet Bahçeli, dün yaptığı açıklamada Meral Akşener’i ima ederek ‘Gülen Hareketi’nin adayıdır’ dedi. Akşener’e sordum: ‘Siz Cemaat’in adayı mısınız?’ Verdiği yanıt kısa ve netti:

‘Fethullah Gülen de dahil herhangi bir dini cemaat ya da tarikatla bir irtibatım yok. Olsaydı gururla söylerdim. Bunlar yalan ve iftira. Ayrıca benim için “ABD’ye gitti” falan deniyor. O ülkeye gitmiş de değilim.'”

AKŞENER’DEN İTİRAF GİBİ İNKAR

Akşener’in “Cemaatin adayı mısınız?” sorusuna verdiği “Olsaydı gururla söylerdim” cevabı tam bir itiraf… Gülen örgütüyle ilişkisinin olmasını “gururla açıklamak”tan söz eden biri aynı zamanda Gülen örgütüyle ilişkili olmayı bir “gurur göstergesi” görüyor. Madem öyle “gurur” duyacağınız bir ilişkiden niye kaçıp, medya önünde inkar ediyorsunuz? Yani FETÖ ile ilişkiden gurur duran birinin “Cemaatle ilişkim yok” demesi hiç inandırıcı değil… Adama sormazlar mı “Madem gurur duyuyorsun niye ilişkim yok diyorsun? Gurur duymaktan niye kendini alıkoyuyorsun?” 

Akşener’i Hürriyet gazetesi böylece açık etmiş oldu.

 

 

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir