Anasayfa / GENEL / CHP şimdi de Putinci oldu!
putin-chp

CHP şimdi de Putinci oldu!

Türkiye karşıtı katil Esed’i destekleyen CHP bu kez de Putin’in sözcülüğüne soyundu. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Enerji Bakanı Berat Albayrak’a yönelttiği soru önergesinde, “Albayrak’ın Enerji Bakanı olmasının akabinde Türkiye’nin enerji politikalarını IŞİD petrolleri üzerinden yönetip yönetmeyeceğini merak ediyorum. Türkiye İsrail’e IŞİD petrolü mü pazarlamaktadır?” sözleri tepki çekti.


Türkiye karşıtı katil Esed’i destekleyen CHP bu kez de Putin’in sözcülüğüne soyundu. Rusya Devlet Başkanı Putin’in Türkiye’nin IŞİD’le ilişkisi olduğu iftirasına CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem sahip çıktı. Meclis’de konuşan Erdem, Enerji Bakanı Berat Albayrak’a yönelttiği soru önergesinde, “Albayrak’ın Enerji Bakanı olmasının akabinde Türkiye’nin enerji politikalarını IŞİD petrolleri üzerinden yönetip yönetmeyeceğini merak ediyorum? Türkiye İsrail’e IŞİD petrolü mü pazarlamaktadır?” sözleri tepki çekti. Erdem’in ifadelerini Yeni Akit’e değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, “Bunlar deli saçması sorular. Anlaşılan CHP’liler Putin’in iftiralarını dillendirmeyi muhalefet yapmak sanıyorlar” dedi.

PUTİN’İN İDDİALARINI DESTEKLEDİ

Paris’te Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesi’nde konuşan Putin, Türkiye’nin IŞİD petrollerinin geçişini sağladığı yalanına sarılmıştı. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Putin’in iddialarını destekleyerek, “Ortadoğu’da IŞİD’de ait neresi vurulursa vurulsun altından Türkiye çıkıyor. IŞİD’e ait olduğu için vurulan tankerlerin üstünde Türkiye ifadesi geçiyor. Bu tankerlerin Türkiye’den oraya gittiği ve petrol taşıdığı bir gerçek” diye konuştu.

“DELİ SAÇMASI SORULAR”

Erdem’in açıklamalarını değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, “Bu CHP’li milletvekili ‘Türkiye ile İran arasında bir savaş çıkarsa tercihim İran’dan yana olur’ demişti. Tercihini Türkiye’nin karşısındakilerden yana kullanan bu kişinin deli saçması sorularını muhatap almaktan yana değilim. Kendisini cevap vermeye değer görmüyorum. Putin’in gönüllü destekçiliğini yapan ve kendi ülkesine düşman kesilen bir şahıstır” dedi.

CHP RUSYA’NIN ANA MUHALEFETİ GİBİ

CHP’nin yaptıklarının Türkiye’ye yakışmadığını belirten CHP Eski Parti Meclisi Üyesi Savcı Sayan da şunları kaydetti:

“CHP tarafından Türkiye aleyhinde bir propaganda yapılıyor. Sanki CHP Türkiye’nin değil de Rusya’nın ana muhalefeti gibi hareket ediyor. Bu bir algı operasyonudur. Esed’in adına Rusya ile bir olup Türkiye’yi uluslararası arenada sıkıştıran bir ana muhalefet. Herkes CHP’nin yanlış yolda olduğunu biliyor. Moskova’da bir televizyon programında Rus siyasetçiler bundan sonra Türkiye’yle olan ilişkilerini Kemal Kılıçdaroğlu ile yürütmeyi önerdi.”

RUSYA-CHP İTTİFAKI

CHP’nin uluslararası bir projenin Türkiye ayağını yönettiğini söyleyen Sayan, “CHP’nin AK Parti’yi ve Erdoğan’ı düşürme projesi hâlâ devam ediyor. Projenin bu bölümdeki ayağı ise Rusya ile CHP’nin ittifakıdır. Bugün Putin’in söylediklerinin aynısını CHP söylüyor. Putin Türkiye’yi IŞİD’le ilişkilendirmeye çalışıyor, aynı senaryoyu 1 buçuk yıldır Kılıçdaroğlu’da dillendiriyor. Türkiye’nin IŞİD’e silah verdiğini CHP’li milletvekilleri dile getiriyor. Bunun da Esed’le alakası var. Çünkü CHP’nin Esed’le göbek bağı var. Adamlar bir türlü ayrılmak istemiyor” şeklinde konuştu.

(Yeni Akit)

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir