Anasayfa / GENEL / Medya önünde şov yapan paralel polisler sorguda lal oldular!
akit1

Medya önünde şov yapan paralel polisler sorguda lal oldular!

Medya önünde şov yapıp “yasa dışı dinleme yok” diyen paralel polislerin sorguda belgeleri görünce dili tutulmuş.

Paralel yapılanmanın emniyet ayağına ilişkin soruşturmada binlerce kişinin iftira niteliğindeki gerekçelerle yasa dışı bir şekilde dinlendiği ortaya çıkmış, yapılan operasyonda gözaltına alınan ve önemli bölümü tutuklanan şüpheliler ve yakınları, paralel medya aracılığı ile “Bayrağı indirmedik”, “yasa dışı tek bir dinleme yok”, “devleti yöneten acem ajanları hesap verecek” şeklinde sloganlarla kamuoyunu yönlendirmeye çalışmıştı. Sanık avukatlarının sızmaması için paralel medya çalışanlarına dahi vermediği ifade tutanakları, dışarıda kaplan kesilen paralelci polislerin sorguda adeta şoka uğradığını ortaya koydu. 

Sanıkların, sahte isimler ve İMEİ numaraları üzerinden binlerce kişiyi kanunsuz bir şekilde dinlediklerini kanıtlayan belgelere karşısında “bu soruya cevap vermek istemiyorum” dediği belirtildi. 

HEPSİNİN ORTAK CEVABI 

Aralarında istihbarattan sorumlu eski Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer, eski Terör Şube Müdürleri Ömer Köse, Yurt Atayün, Erol Demirhan, Şeref Bolat, Hasan Emecan’ın da bulunduğu sanıkların cevaplayamadığı sorular şöyle: 

Soruldu: Kanunda açıkça yazılan şekliyle kararlarda ve yazılı emirlerde hakkında tedbir uygulanacak kişinin kimliği, iletişim aracının türü, kullandığı telefon numaraları veya iletişim bağlantısının tespite imkan veren kodundan belirlenebilenler ile tedbirin türü… belirtilmesi gerekirken, soyut ifadelere dayanan, genel bir matbu forumla talepte bulunduğuz tespit edilmiştir. Adı geçen şahıs hakkında tedbire başvurulması gereken nedenler konusunda bilgi belge olmadan bu şekilde talepte bulunmanıza ilişkin ifade veriniz.

Cevap: “Bu soruya cevap vermek istemiyorum.”

Soruldu: Müşteki Yakup Karaçizmeli’nin suç örgütleri ile irtibatlı gösterilerek teknik takibe başlanmasına ve bir süre de dinlenmesine rağmen, örgüt içerisinde faaliyet gösterdiği veya faaliyet gösteren şahıslarla irtibatlı olduğuna dair herhangi bir ihbar, bilgi, belge veya resmi yazışma bulunmamaktadır. Bu konuyu açıklayınız.

Cevap: “Bu soruya cevap vermek istemiyorum.”

Soruldu: Mağdur Özel Düzülütaş’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli olarak çalıştığı dönemde “organize suç örgütü mensubu” suç faaliyeti ile önleme istihbarat faaliyeti kapsamında usulsüz olarak dilendiği, 8441 aidiyet numarası ile imza attığınız tespit edilmiştir. Yazışmaya ilişin bilgi veriniz.

Cevap: “Bu soruya cevap vermek istemiyorum.”  

Soruldu: Müşteki Ahu Özyurt’un CNN TÜRK kanalında editörlük yapan gazeteci/yazar olarak çalıştığı 31.03.2011 – 25.09.2012 tarihleri arasında,  HYPERLINK “mailto:ahuozyurt@gmail.com” ahuozyurt@gmail.com elektronik posta adresinin “illegal alanda faaliyet gösteren şahıslarla irtibatlı” olduğun bahisle teknik takibe gerekçe teşkil edecek herhangi bir bilgi ve belge olmadan usulsüz olarak takibe alındığı sizinde müdahale talep yazısına imza attığınız tespit edilmiştir. İmzalamış olduğunuz yazışmalara ilişkin ifade veriniz.

Cevap: “Bu soruya cevap vermek istemiyorum.”

Soruldu: Mağdur Barbaros Dinçer’in Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı olduğu 23.02.2011 – 01.08.2012 tarihleri arasnıda teknik takibe gerekçe olacak herhangi bir bilgi belge olmadan dinlendiği sizinde imza attığınız tespit edilmiştir. İmzalamış olduğunuz yazışmalara ilişkin ifade veriniz.

Cevap: “Bu soruya cevap vermek istemiyorum.”

Soruldu: Mağdur Zuhal Gögercin hakkında dinlemeye gerekçe teşkil edecek herhangi bir bilgi ve belge olmadan dinleme kararı nasıl alınmıştır? Bu şekilde dinleme talep edilmesinin sebebi nedir?

Cevap: “Bu soruya cevap vermek istemiyorum.”

Soruldu: Dinlemenin yapıldığı tarihlerdeki teknolojik imkanlar ve istihbari veriler göz önüne alındığında şahsın gerçek kimlik bilgilerinin tespitinin kolayca mümkün olmasına rağmen neden taleplerde “Murat Özcan” ismi kullanılmıştır? Açıklayınız.

Cevap: “Bu soruya cevap vermek istemiyorum.”

Soruldu: Mağdur Adem Polat’ın (emniyet mensubu) suç örgütleri ile irtibatlı gösterilerek teknik takibine başlanmasına ve bir süre dinlenmesine rağmen, örgüt içerisinde faaliyet gösterdiği veya faaliyet gösteren şahıslarla irtibatlı olduğuna dair herhangi bir ihbar, bilgi, belge veya resmi yazışma bulunmamaktadır. Bu konuyu açıklayınız.

Cevap: “Bu soruya cevap vermek istemiyorum.”

Soruldu: Mağdur Yakup Akkaya’nın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı olduğu tarihler arasında…. Numaralı hattı kullandığı, teknik takibe gerekçe herhangi bir bilgi ve belge olmadan usulsüz olarak dinlendiği sizinde iletişime müdahale talep formuna imza attığınız tespit edilmiştir. İmzalamış olduğunuz yazışmalara ilişkin ifadenizi veriniz.

Cevap: “Bu soruya cevap vermek istemiyorum.” (AKİT)

MEDYAGUNDEM

alifuat

Kumpascıbaşı FETÖ’cüye şok!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davaları kapsamında tutuklu olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü eski İstihbarat …

alifuat1

FETÖ’cü babanın FETÖ’cü kızından cephane çıktı

Gözaltına alınan FETÖ sanığı Ali Fuat Yılmazer’in kızı Fatma Saadet Yılmazer, İstanbul’a gönderildi. Sakarya’da, Fetullahçı …

alifuat

Asılacak FETÖ’cü it soyu hala tehdit ediyor!

İki kızı da Bylock kullandığı için gözaltına alınan, FETÖ’den tutuklu eski İstihbarat Daire Başkanlığı Şube …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir