Anasayfa / GENEL / Mavi Marmara şehidi Furkan’ın babası; paralel örgüt beni dinleyip İsrail’e servis etti
furkan

Mavi Marmara şehidi Furkan’ın babası; paralel örgüt beni dinleyip İsrail’e servis etti

Mavi Marmara Gemisi’ne düzenlenen baskında hayatını kaybeden Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan, Selam Tevhid Terör Örgütü kapsamında usulsüz dinlendiği gerekçesiyle şikayetçi oldu. Doğan, “Bu dinlemelerin İsrail’e servis edildiğini düşünüyorum” dedi.


Siyasilerden gazetecilere, iş adamlarından sanatçılara binlerce kişiyi yasa dışı olarak dinlediği ortaya çıkan paralel yapının, Mavi Marmara’da yolculuk yapanların ve şehit olanların ailelerini de dinlediği ortaya çıkmıştı. Yasa dışı dinlenen isimlerden birisi de Mavi Marmara’da şehit olan Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan oldu. Doğan’ın, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım ile yaptığı 4 dakikalık telefon görüşmesinin, sözde Selam Tevhid Terör Örgütü kapsamında dinlendiği ve soruşturma dosyasına girdiği öğrenildi.

Gezi döneminde dinlediler

Gezi eylemlerinin sürdüğü günlerde, 28 Haziran 2013 tarihinde gerçekleşen telefon görüşmesinde Doğan ile Yıldırım’ın, Gezi eylemlerini, gündemdeki gelişmeleri, değerlendirdikleri ve ölen Furkan Doğan’ın aynı zamanda ABD vatandaşı olması sebebiyle dönemin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e yazılan mektuba gelen cevabı görüştükleri öğrenildi. Ahmet Doğan’ın çok sayıda telefon görüşmesinin dinlendiği, ancak sadece bir görüşmesinin soruşturmayla ilişkilendirildiği öğrenilirken, görüşmenin içeriğinde herhangi bir suç unsuru olmamasına rağmen sözde Selam Tevhid Terör Örgütü kapsamına alınması dikkat çekti.

Kayıt altına alınan görüşmemi dinledim

Ahmet Doğan,öğle saatlerinde İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gelerek kendisine ait usulsüz telefon dinlemeleri hakkında bilgi aldı ve bu dinlemelerle ilgili kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Emniyet çıkışında açıklamalarda bulunan Doğan, “Emniyette, geçmişte kayıt altına alınmış çok sayıdaki konuşmamdan bir tanesini bana dinlettiler. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’la yaptığım konuşmadan bir suç oluşturmaya çalışmışlar. Ben de bu yasa dışı dinlemeden dolayı şikayetçi oldum ve sürecin takipçisi olacağım” dedi.

İsrail’e servis edildiğini düşünüyorum

Yaptığı telefon konuşmasının hangi amaçla dinlendiğinin belli olmadığını vurgulayan Doğan şunları kaydetti: “Mavi Marmara şehit ailelerinin dinlenmesi ve bunun hangi amaca hizmet ettiği de malumdur. Şehit aileleri dinleniyorsa bu dinlemelerin muhtemelen İsrail’e servis edildiğini düşünüyorum. Yani bu dinlemelerin amacının bu olduğunu düşünüyorum.”

20’den fazla Mavi Marmara yolcusu dinlendi

Selam Tevhid Terör Örgütü ile kapsamında şu ana kadar 4’ü şehit yakını 20’den fazla Mavi Marmara yolcusunun usulsüz dinlendiğinin tespit edildiğine dikkati çeken avukat Gülden Sönmez ise bu yapılanların bir amacının olduğunu ve bu karanlık durumun aydınlatılması gerektiğini dile getirdi.

(YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

dinleme3

TİB’in yüzde 85’i BTK’nın üçte biri FETÖ’cü çıktı

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, TİB’in yüzde 85’inin BTK’nın ise üçte birinin FETÖ’cü çıktığını …

dinleme3

FETÖ’nün hamisi Almanya’dan dünyayı sarsacak dinleme skandalı

Alman Dış İstihbarat Teşkilatı’nın (BND) farklı ülkelerdeki yabancı medya kuruluşlarında çalışan gazetecileri dinlediği öne sürüldü. …

mavim

Ve İsrail’e bedelini ödettik!

İsrail, Mavi Marmara davası kapsamında Türkiye ile vardığı mutabakat çerçevesinde 20 milyon dolar ödedi. İsrail’le …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir