Anasayfa / GENEL / Gülen örgütü yine montaja başladı!
montaj

Gülen örgütü yine montaja başladı!

Önceki gün Erdoğan’ın TRT Haber’de katıldığı canlı yayın programındaki KJ, sosyal medyadaki cemaatçiler tarafından montajlandı.


30 Mart ve 10 Ağustos seçimleri öncesinde, seçim sonucunu etkilemeye yönelik montaj kasetleri ve görüntüleri sosyal medya üzerinden internete servis edilmişti.

MONTAJ KASETLERİ BOŞA ÇIKMIŞTI

Montajcıların hedeflerine göre önce AK Parti yerel seçimlerde kaybedecek, sonra da Erdoğan cumhurbaşkanlığına seçilemeyecekti. Gezi medyasıyla Cemaat’in yaptığı işbirliği üzerine kurulu bu taktik tutmadı ve 30 Mart seçimlerinde AK Parti en çok belediyeyi kazandı. Ardından Erdoğan da Cumhurbaşkanı seçilerek cemaatin montajla kurulan kumpaslarını boşa çıkardı.

MONTAJA DEVAM

Şimdi ise 7 Haziran’da yapılacak olan 2015 genel seçimlerini etkilemeye yönelik montaj çalışmaları yeniden başladı.

Önceki gün TRT Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ağırladı. Erdoğan yaklaşık 2 saat kaldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın konuşmalarından seçilen başlıklar TRT Haber ekranlarında KJ’ye yazılarak izleyicilere sunuldu.

kj1

Cemaat’in sosyal medya hesapları Erdoğan canlı yayınındaki KJ’yi değiştirerek internette yaygara koparmaya çalıştı.

KJ’Yİ DEĞİŞTİRDİLER

Orjinalinde “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilerin sorularını cevaplıyor” şeklinde yazılan KJ montajlandı ve şu ifadeler yazıldı: Gazeteciler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sorularını soruyorlar..

kj2

ZAMAN HABER YAPTI

Cemaat’in bir numaralı yayın organı Zaman gazetesi ise bu montajlı fotoğrafları haberleştirdi, sitesinden okuruna sundu.

Zaman’ın haberinde montajlı fotoğraf kullanılırken, “sosyal medyada akşamın konusu bu oldu” vurgusu yapıldı. İşte Zaman’ın montajlı görüntü üzerine yaptığı o haber:

kj3

(ensonhaber)

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

1 Yorum yapıldı

  1. Kıvanç Kuşhan

    MONTAJA CEVAP VEREYİM DERKEN AYNI SAHNEYİ DEĞİL, FARKLI SAHNEYİ KULLANMAK HANGİ AKLI KANDIRMAYI HEDEFLİYOR? KPSS KALKSIN GAYRII! 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir