Anasayfa / GENEL / Maskesi düşen Mimarlar Odası gazeteci tehdit etmeye başladı
oda-tehdit

Maskesi düşen Mimarlar Odası gazeteci tehdit etmeye başladı

Mimarlar Odası STAR’ın haberleri sonrası suskunluğunu STAR Ankara muhabirine attığı bir maille bozdu. Başkan Mehmet Soğancı imzasıyla gönderilen tehditvari mailde “TMMOB sizin kim olduğunuzu, kimliklerinizi biliyor. Bulunduğunuz yeri biliyor” ifadesi kullanıldı.


Mimarlar Odası, STAR’ı tehdit etti. Oda’dan STAR muhabiri Ahmet Fatih Erturan’a “Sayın Ahmet Fatih Erturan, keyifli okumalar” başlıklı bir mail ile tehditvari cümlelerle saldırı yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı imzasıyla gönderilen mailde “TMMOB sizin kim olduğunuzu, kimliklerinizi biliyor. Geldiğiniz ve bulunduğunuz yeri biliyor” cümleleri ile tehdit edildi.

Mimarlar Odası Başkanı Soğancı attığı mailde STAR’ın gündeme getirdiği İstanbul şubesinin çatısındaki kaçak restorandan hiç bahsetmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde davetlilere verdiği iftar yemeği sonrası masadan yemeğe, çatal bıçaktan koltuklara ve çiçeklere kadar hesap yapan Mimarlar Odası’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçek fiyatları açıklamasıyla resmen yalanlanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde iftar yemeğinin şişirme hesabını yaparak malum gazetelere servis etmesinin ardından Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ı aradık. Telefona sekreteri çıktı. Candan’ın toplantıda olduğunu bir notumuz olup olmadığını sorması üzerine “Cumhurbaşkanlığındaki iftar yemeği ile ilgili yalanlama geldi. Cumhurbaşkanlığının verdiği rakamlarla sizin açıkladığınız rakamlar arasında büyük fark var. Hangi bilgiye veya belgeye dayanarak böylesi bir açıklama yapıldığını öğrenmek istiyoruz” diye not bıraktık.

Bir haftadır kendilerinden gelecek cevabı beklerken Muhabirimiz Ahmet Fatih Erturan’ın mailine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı imzası ile “TMMOB`ye ve Mimarlar Odamıza Saldıranlara!” isimli başlıkla tehdit içerikli mail geldi.

Mailde, “Birkaç gündür, karanlığın sesi olan görsel ve yazılı basınınızda, sosyal medyanızda TMMOB`ye karşı büyük(!) bir kampanya yürüttüğünüzü gördük, görüyoruz. TMMOB sizin kim olduğunuzu, kimliklerinizi biliyor. Geldiğiniz ve bulunduğunuz yeri biliyor. Derdinizi de biliyor. Sizler, hepiniz birden bu ülkenin karanlığının sesisiniz” tehdidinde bulunuldu.

Açıklamada STAR’ın Mimarlar Odası’nın kaçak restoranı ile ilgili haberi konusunda ise tek satır açıklama yapılamadı.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

kk1

Takozlar odası kaos kokusunu aldı!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden Gezi ayaklanması öncesinde olduğu gibi üyelerine sözde adalet yürüyüşüne …

mimar

Mimarlar Odası sokak provokasyonuyla suçüstü

Ankara Valiliği, “Hayır’ı dağıtamazsın, Evet dağıtacaksan dağıtabilirsin” diyen kişinin polis değil TMMOB üyesi olduğunu tespit …

mimarlar3

Mimarlar Odası’ndan yine hainlik

Mimarlıkla ilgileri yok, Türkiye karşıtlığı için siyaset de yapıyorlar, dış politika uzmanlığı da; tabii ki …

3 Yorumlar

  1. Kimliklerini biliyormuş çokta sıklarındaydı yani. Sıklarınımı keseceksiniz maymunlar.Tuh

  2. Lan y.rak kafalı bisen ne yazar bilmesen ne yazar kimsin sen dal y.rak silahlı kanadın dhkpc ye mi şikayet edersin.s.tir nere istiyorsan şikayet et.

  3. lan Soğancı dallaması muhabirleri tehdit etmeyi bırak da o kaçak lokalde zıkkımlandığınız içkiler için belediyeden içki ruhsatınız var mı sen ondan haber ver.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir