Anasayfa / ANALİZ / Manşetlik sözlere Zaman’dan sansür!
zaman-sansur

Manşetlik sözlere Zaman’dan sansür!

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Erdoğan’ın dün akşam Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sorularına verdiği cevaplar bugün gazetelerin manşetlerine damga vurdu.

Erdoğan’ın ”Başta eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ olmak üzere generallerimize ‘terör örgütü mensubu’ demek çok ciddi bir yanlıştır. Bu affedilemez’‘ şeklindeki ifadesi açıklamaları arasında en çarpıcı olanıydı.

”Bu tanımlamayı yapanlar şu anda bulundukları makam itibarıyla, kendilerini sağlamda görseler bile tarih onları affetmez” ifadelerini kullanan Başbakan Erdoğan, ‘‘Türk Silahlı Kuvvetleri, bir örgüttür ama terör örgütü değildir, anayasal bir örgüttür” şeklinde konuştu.

Tutuklama olayının son seçenek olarak düşünülmesi gerektiğini kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

”Hemen böyle geleni alayım atayım içeri olmaz. Bu adam terörist, tamam tutukla. Ama şimdi öyle şeyler oluyor ki teröristi bile bir kapıdan alıyorsun, diğer kapıdan bırakıyorsun. Ama kalkıyorsun Genelkurmay Başkanı’nı alıyorsun içeri atıyorsun. Genelkurmay Başkanı’nı niye içeri atıyorsun arkadaş, tutuksuz yargıla. Onu mahkumiyete taşıyacak bir şey varsa, bitir işi. O zaman kimse zaten konuşamaz. Bu bizi üzüyor, şahsen ben bir Başbakan olarak üzülüyorum.”

ZAMAN SANSÜRLEDİ

Zaman Gazetesi de Başbakan Erdoğan’ın Habertürk’teki açıklamalarına sayfalarında yer verdi. Ancak İlker Başbuğ’la ilgili o sözler Zaman’da tek satır bile yer almadı. Erdoğan’ın hilafsız manşetlik sözlerine Zaman’ın sansür uygulaması dikkate şayandı.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir