Anasayfa / GÜNDEM / İşte resmi açıklamayla canlı bomba detayları
ecevit şanlı1

İşte resmi açıklamayla canlı bomba detayları

Ankara Valiliği, dün ABD Büyükelçiliği’ne yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Valilik açıklamasında ”Saldırgan yanında getirdiği el bombasını da patlattı. 6 kilo TNT tipi patlayıcının butona basmak suretiyle patlatıldığı tespit edildi” denildi.

Ankara Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, ABD Büyükelçiliği’ne yapılan bombalı intihar saldırısıyla ilgili ilk belirlemelere göre intihar saldısı yapan kişinin 6 kilo TNT türü patlayıcının elektronik düzenekli butona basmak suretiyle patlatıldığı, ayrıca olay yerinde bulunan el bombası parçalarından eylemcinin yanında getirmiş olduğu el bombasını da patlattığının belirlendiğini bildirdi.

Valilik’ten yapılan açıklamada, “Eylemi yaptığı değerlendirilen kişinin DHKP-C terör örgütü üyesi olduğu, 1977 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Şişli Harbiye Orduevine lav silahı ile saldırdığı ve yakalanarak tutuklandığı, cezaevinden tahliye edilmesinden sonra yurtdışına kaçtığı ve anayasal düzeni zorla değiştirmeye teşebbüs ve hükümlüler ile tutuklular ayaklanması suçlarından arandığı, DHKP-C militanı eylemcinin ailesi tarafından fotoğraflarından teşhis edildiği ve ancak şahsın kesin kimlik tespitinin ailesinden alınmış olan DNA örneği ile yapılacak mukayese sonrası tespit edileceği” bildirildi.

Yazılı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği’ne düzenlenen intihar saldırısında 1 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti, iş takibi için gelen 1 kişi de yaralandı. Eylemi düzenleyen DHKP-C militanı da öldü” denildi.

Açıklamada, “ABD Ankara Büyükelçiliği’nin personel ve ziyaretçi girişlerinin yapıldığı kapıdan sahte kimlik kullanarak geçiş yapmak talebinde bulunan bir şahsın üzerinde taşıdığı bomba düzeneklerini patlatarak intihar eylemi gerçekleştirmesi sonucunda Büyükelçilik güvenlik görevlisi Mustafa Karasu hayatını kaybetti, iş takibi nedeniyle güvenlik-kontrol binasında bulunduğu anlaşılan Didem Tuncay adlı kişi ile 2 Büyükelçilik görevlisi yaralandı” denildi.

Valilik açıklamasında, büyükelçilik güvenlik bölümünde görevli 2 personelin tedavilerinin ayakta yapıldığı, iş takibi nedeni ile bina içerisinde ve patlama mahalli yakınında bulunan yaralı Didem Tuncay’ın Ankara Numune Hastanesinde tedavisinin sürdürüldüğü belirtildi.  Açıklamada, olaya ilişkin olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü ilgili birimlerince çalışmalara çok yönlü devam edildiği bildirildi.

MEDYAGUNDEM

abd-bombacı1

İşte bombacının son görüntüleri

Ankara’daki ABD büyükelçiliğine yapılan saldırıların ayrıntıları ortaya çıkıyor. Saldırının gerçekleşmesinden 24 saat sonra DHKP-C saldırıyı …

abd-bomba2

Ey Kılıçdaroğlu ve medyadaki şer ittifakı eserinizle gurur duydunuz mu?

MEDYAGÜNDEM- Amerika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne yapılan canlı bombalı saldırının DHKP-C örgütüne üye Ecevit Şanlı tarafından gerçekleştirildiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir