Anasayfa / GENEL / “Maklube TV”ye bir ceza daha!
stv

“Maklube TV”ye bir ceza daha!

RTÜK, Başbakan Erdoğan ile Milliyet’in sahibi Demirören arasındaki telefon görüşmesini yayınlayan STV’ye ceza verdi.

RTÜK, Başbakan Erdoğan ile Milliyet Gazetesinin sahibi Erdoğan Demirören arasındaki telefon görüşmesini yayınlayan STV’ye verdiği uyarının ardından, bu kez de 66 bin 213 lira para cezası kesti.

RTÜK daha önce, STV’de 7 Mart günü yayınlanan ve Erdoğan ile Demirören arasında geçen konuşmanın haberleştirilmesi ve bant kaydının yayınlanması nedeniyle uyarı cezası vermişti. RTÜK bu kez de ”İhlalin tekrarı” nedeniyle para cezası uyguladı. STV’de yayınlanan haberde, ”Başbakan, Milliyet’te yayınlanan ‘İmralı Tutanakları’ haberine çok kızdı. Haberi yazana hakaretler etti. Diyaloğun sonunda Demirören olduğu iddia edilen kişinin ağladığı duyuluyor” denilmişti.

”SES KAYDI İLLEGAL”

Daha sonra da ”Başbakan Erdoğan, Demirören’i fırçaladı” denilerek ses bandı yayınlandı. Erdoğan’ın ”Böyle bir rezillik olur mu? Sizin gazetenin görevi provokasyon yapmak mı? Üç beş tane fazla satayım diye böyle namussuzluğu yapıyor. Hangi adamın yapıyorsa siz hala bunları savunuyorsunuz. Atıyor manşeti ahlaksız adi herif, kepaze herif, süreci baltalamak istiyor. Sizde bunun patronusunuz” sözleri ekrana getirildi.

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı raporunda ”Yayıncı kuruluş; gerçek olsa bile illegal yöntemlerle elde edilmiş bahsi geçen ses kayıtlarını, yasalara aykırı olarak yayınlamıştır. Suç sayılan bir eylemin kitle iletişim araçları vasıtasıyla kamuya duyurulmuş, özel yaşama saygı hakkı ihlal edilmiştir” denildi. RTÜK üyeleri de ”Hukukun üstünlüğü, adalet ve tarafsızlık ilkelerine aykırılık, insan onuruna ve özel hayatın gizliliğini ihlal, kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde yayın” gerekçeleriyle, STV’ye 66 bin 213 lira para cezası verdi.

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta …

1 Yorum yapıldı

  1. 66 bin lira cezaya, 57..’ye bir mesaj iyi gelir

    Onlar için bu cezaların ne ehemmiyeti olacak ki; KEmal Gülen, ‘Az bile olsa sadaka çok belayı defeder. Geçmiş olsun. 57..’ye bir mesaj iyi gelir.’ Keh Keh Kehh! Anonsunu yaptın mı iş bitti demektir. Paralar SMS yoluyla şakır şakır gelecektir. Ceplerinden kaç kuruş çıkacak ki,şimdiye kadar çıktı ki? Aklını kiraya verenlerin canı var olsun ki bunlara bol bol, yağmur gibi para yağdırsın. Hadi KEmal görev başına!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir