Anasayfa / GENEL / Macron da Erdoğan’dan terörist istedi!
macron2

Macron da Erdoğan’dan terörist istedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un görüşmesinde 8 Mayıs’tan bu yana Batman’da gözaltında tutulan Fransız fotoğrafçı Mathias Depardon da gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile ilk kez bir araya geldi.

NATO Devlet ve Hükümet başkanları zirvesine katılmak üzere Brüksel’de bulunan iki lider, Wiltcher’s Steinberger Otel’de görüştü.

Associated Press’in haberine göre, iki liderin görüşmesinde gündeme gelen konulardan biri de 2 hafta önce Batman’ın Hasankeyf ilçesinde gözaltına alınan National Geographic’in Fransız fotoğrafçısı Mathias Depardon oldu.

AÇLIK GREVİNDE

Macron’un, Erdoğan’dan 8 Mayıs’tan bu yana Batman’da gözaltında tutulan Depardon’un dosyasına yakında bakmasını istediği belirtilirken, Fransız fotoğrafçının geçtiğimiz haftasonundan bu yana açlık grevinde olduğu belirtildi.

Depardon ile birlikte tercümanı da gözaltına alınmıştı.

PKK PROPAGANDASI YAPIYOR

Gözaltına alınan Fransız fotoğrafçının sosyal medya hesabında PKK terör örgütü propagandası yapan paylaşımlarda bulunduğu iddia edilmişti.

mathias1 mathias2

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir