Anasayfa / GENEL / Linç çetelerine karşı işte alim tavrı

Linç çetelerine karşı işte alim tavrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından YÖK üyeliğine atanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ilk açıklamasını Sabah.com.tr’ye yaptı. Bu atamanın sürpriz olduğunun altını çizen Hatipoğlu “böyle bir görev verildiyse gece gündüz çalışacağız” dedi. Hatipoğlu, sosyal medyadaki seviyesiz paylaşımlar için ise “Allah şifa versin, keşke bizim penceremizden bakabilselerdi” dedi.

Linç çetesinin son kurbanı!

İŞTE PROF. DR. NİHAT HATİPOĞLU’NUN O AÇIKLAMALARI:

Bana bu görevleri teslim edenlere saygılarımı sunuyorum. Benim ilahiyatçı olmam hasebiyle bu görev bana verildi. YÖK’e de kendi alanında yardımcı olmaya gayret edeceğim elbette.

İslamofobinin, kadına şiddetin, kadın cinayetlerinin, uyuşturucunun çoğaldığı bir dönemde ilahiyatçıların topluma ulaşması gerekir. Bu konu da ben bir aracı olabilirsem sevgi yönünün daha öne çıkarılmasına katkı sağlayabilirsem onur duyacağım.

“BU GÖREV BENİM İÇİN SÜRPRİZ OLDU”

Bu görev benim için sürpriz oldu aslında. Bu görevle mevcut olan yükümüz daha da ağırlaşacak, mesaimizi çoğaltacağız.

“GECELERİ UYUMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

Buna rağmen bu görev istenmişse benden gecelerini uyumadan çalışacağız, bizim için bu tür görevler nimet değil manevi birer sorumluluk ve ağırlıktır.

“O SEVİYESİZ YORUMLARI YAPANLAR KEŞKE BİZİM PENCEREMİZDEN BAKABİLSEYDİ”

Sosyal medyada bu işlerin farkında olamayan, bizim bir yerlere gelişimizden rahatsız olan, ülkenin birliğine ve beraberliğine hiçbir katkısı olmayan veya çekememezlik duygusuyla hareket eden kişilere de Allah şifa nasip eylesin. Keşke bütün bu olaylara bizim baktığımız pencereden bakabilselerdi.

MEDYAGUNDEM

nihatw

Linç çetesinin son kurbanı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun Bakanlar Kurulunca yapılan seçimini …

secde

Milletimiz secdedeki adamı sever peki kimleri sevmez; işte o liste!

Sabah yazarı ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu bugünkü yazısında yüzde 50 oy almanın sırrını açıkladı. “Millet secdedeki …

aptes1

İhanet paçavrası özellikle dini değerleri aşağılıyor!

Türkiye’ye küresel saldırının ihanet paçavrası Cumhuriyet her fırsatta değerlerimize saldırmayı bir görev bildi. Bugün de …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir