Anasayfa / GENEL / Kumpasçı çakalları eski eş yaktı!
baransu-es

Kumpasçı çakalları eski eş yaktı!

Balyoz Kumpası’nda paralel yapının yönteminin Baransu’nun eşinin ifadeleriyle çözüldüğü belirlendi. Konur’un, Opçin ile kocasının sık sık görüştüğünü ve sakladığı evrakların yerini söylediği ortaya çıktı.


Balyoz kumpası iddianamesinde Mehmet Baransu’nun eski eşi Esra Konur’un ifadelerine de yer verildi. Soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede 1 numaralı sanık olarak 34 yıldan 74 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Mehmet Baransu’nun belgeleri, dvd ve cd’leri evin deposunda sakladığı Esra Konur’un şikayetiyle ortaya çıktı.

Evde arama yapıldı

Konur, ifadesinde tüm karanlık detayları ortaya çıkardı. Soruşturmada Baransu’nun kaldığı eve arama yapıldı. Balyoz belgeleri bu depoda bulundu. Baransu, belgeleri kendisine veren kişinin kimliğini bilmediğini söyledi.

Yalanı ortaya çıktı

Boşandığı eşi Esra Konur ise o ismin Tuncay Opçin olduğunu anlattı. Konur’un ifadesinde “İkametimin bodrum katında bulunan ve kullanımımdaki ardiyede ihbar üzerine kolluk güçlerince elde edilen belgeler, evraklar iki adet DVD ve 1 adet CD ile bir adet ses kaseti boşandığım eşim Mehmet Baransu’ya aittir. Mehmet Baransu’ya Tuncay Opçin yayınlaması için belge ve para veriyordu.” diye konuştu.

OPÇİN PARA VERİYORDU

Konur “Opçin, Baransu’ya belge verdikten sonra Baransu önemli haberler yazıyordu. Opçin’in belge ve para verdiğini bana Baransu anlattı. Opçin, Baransu’yu kullandığı farklı telefon hattından aradığında o hemen evden ayrılıyordu. Genellikle geceleri Opçin, Baransu’yu kullandığı hattın yerine farklı telefon arıyordu” diye ifade verdi.

Baştan beri örgütteydi

Konur Baransu”nun Gülen örgütünün içinde yer alan biri olduğunu anlatarak “Evliliğimiz süresince ben bunu net bir şekilde gözlemledim. Sonradan Fettullah cemaatine girmiş birisi değildir. Yüksek lisans için Amerika’ya gittiğimizde ikamet ettiğimiz konutun hemen yanında onlara bağlı kişilerin kaldığı bir ev vardı. Burada yaşayan kişiler, bize ev tutmamıza ve orada yaşamamıza yardımcı olmuştu. 3 yıl Amerika Birleşik Devletlerinde yaşadık daha sonra Türkiye ye geri döndük. Bir kaç ay sonra da Baransu Cihan Haber Ajansında çalışmaya başlamıştı” şeklinde konuştu.

(AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir