Anasayfa / GENEL / Kumpas rejisörü Gülen!
gulen-dizi

Kumpas rejisörü Gülen!

Tahşiye fezlekesinde, Tahşiye’nin terör örgütü olarak gösterilmesi, Peygamberimiz’in kamyonet kasasına bindirilmesi ve dershanelerin işlendiği dizi bölümlerinin, bizzat Gülen’in onayıyla senaryolaştırıldığı, Karanlık Kurul’un da Gülen’e arz edildiği belirtildi.


14 Aralık operasyonuna neden olan ‘Tahşiyeciler’ dosyası emniyet tarafından incelendi ve Gülen örgütünün harekat tarzı ve çalışma yöntemi detaylı bir şekilde dosyada sıralandı.

Raporda Tahşiyeciler grubunu hedef gösteren ve gruba yönelik operasyon talimatını veren kişinin bizzat Fethullah Gülen olduğu belirtildi. Raporda Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca’nın da Tahşiye isminin terör örgütleri ile irtibatlı gösterilmesi için kamuoyunda algı çalışması yaptığı ifade edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Paralel Yapının Tahşiye kumpası soruşturmasında Samanyolu Medya Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın Karanlık Karar Kurulu senaryosunu önce Fethullah Gülen’e sunduğu ve onay aldıktan sonra sırasıyla Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonunda yayınlandığı tespit edildi. Dosyada Karaca ile Gülen arasında geçen telefon tapelerine de yer verildi. İnternete sızan konuşmalarda Karaca Gülen’i arayarak “Karanlık Kurulu arz edebilirim efendim” diyor.

‘Kurulu arz edebilirim’

Fezlekede, Peygamberimiz’in Samanyolu TV’deki Şefkat Tepe’de kamyonet kasasına bindirilmesinin ardından olaydan rahatsız olduğu değerlendirilen kişi veya kişilerce 18 Şubat 2014 tarihinde Fethullah Gülen’e ait ses kaydının internette yayınlandığı belirtildi. Söz konusu kayıtların Gülen tarafından yalanlanmadığı vurgulanan fezlekede, senaryoların Hidayet Karaca tarafından Gülen’e okunup onay alındıktan sonra yayınlandığı belirtilerek; “Şefkat Tepe isimli dizinin 12 Ekim 2013’de yayınlanan 121.Bölüme ait bahse konu Kurul sahnesine ait senaryo okunarak, eklenilmesini istediği başka konuların olup olmadığı hususunda talimat istenildiği görülen, Hidayet Karaca ve Gülen arasında geçtiği değerlendirilen,  “Bir husus da efendim, bu haftaki Şefkat Tepe’yi arz edebilir miyim?” söyleminin ardından Okuduğu Senaryo’nun; Samanyolu TV’de yayınlan Şefkat Tepe isimli dizinin 12 Ekim 2013 tarihinde yayınlanan 121.Bölüme ait “Karanlık Kurul” veya ‘’Karar Kurulu’’ olarak adlandırılan sahneye ait senaryo ile aynı olduğu, görülmüştür” değerlendirmesinde bulunuldu.

Fezlekenin sonuç bölümünde ise şu değerlendirmeler yer aldı:

“İnternet ortamında yayınlanan, Hidayet Karaca ve Fethullah Gülen isimli şahıslar arasında geçtiği değerlendirilen telefon görüşmesinde; Hidayet Karaca’nın Fethullah Gülen’e hitaben; Samanyolu TV’de yayınlanan Şefkat Tepe isimli dizinin yeni sezonunda Karanlık Kurul olarak adlandırılan sahnenin eklenip eklenmeyeceğini sorduğu, Fethullah Gülen’in de cevaben; Kurul sahnesinin yapılmasına “onay verdiği’’ ve senaryoya ‘’endişe edeceği hususlarının’’ yazılmasını istediği, “senaryoda yer alacak konuları’’ Fethullah Gülen’in belirlediği, 3 sezon boyunca yayınlanan Şefkat Tepe dizisinin formatında değişiklik yapıldığı ve  28 Eylül 2014 günü yayınlanan 119. Bölüm itibariyle “Karar Kurulu’’ isimli sahnenin senaryoya eklendiği, Hidayet Karaca’nın Fethullah Gülen’e hitaben; 12 Ekim 2013 tarihinde yayınlanan Karar Kurul’u olarak adlandırılan sahnenin 121.Bölüme ait senaryoyu okuduğu ve dershanelerin kapatılması konusunun senaryoya yazılıp yazılmayacağı hususunu sorduğu, Fethullah Gülen’in de cevaben; senaryoya yazılması talimatını verdiği belirtiliyor.

Dershaneleri Gülen sızdırmış

“Fethullah Gülen’in bilgisi ve talimatı olmayan herhangi bir konunun senaryoya yazılmadığı’’ ve “dershanelerin kapatılması” konusunun sık sık Karar Kurul’u sahnesinde yer aldığı, Gülen’in Hidayet Karaca’ya hitaben; Ekrem Dumanlı’nın, Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Zaman Gazetesi’nde de dershaneler konusunu gündeme getireceğini beyan ettiği… değerlendirilmiştir.”

‘AYTUNÇ’A 11 KEZ DİNLEME KARARI
Fezlekede Muş’un Hürriyet Mahallesi Mehmetçik Caddesi’ndeki “Aytunç” isimli bir apartmanla ilgili de, bir şahıs olduğu gözetilerek dinleme kararı alındığının tespit edildiği belirtildi. Sabit hatla ilgili herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadığından 15 Aralık 2009’da dinleme işlemine bir yazıyla son verildiği belirtilen fezlekede, şahsın açık kimliğinin tespit edilemediği ve “Aytunç” diye belirtilen şahsın aslında bir apartman ismi olduğu belirtildi. Fezlekede, “Aytunç” diye belirtilen toplantı eviyle ilgili 11 defa teknik takip kararı alındığı anlatıldı.
DOSYADA 37 ŞÜPHELİ İSİM VAR
İstanbul Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından, “devletin egemenliğini ele geçirmek amacıyla baskı, yıldırma ve tehdit yöntemlerini kullanıp örgütsel yapı oluşturarak bu yapılanma altında iftira, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve belgede sahtecilik” suçları yönünden 5’i tutuklu bazı polisler ile gazeteci ve yayıncıların da bulunduğu 37 kişi hakkında yürütülen soruşturmaya ilişkin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma öncesi hazırlanarak savcılığa gönderilen 429 sayfalık fezlekenin detaylarına STAR ulaştı. Fezlekede, 1 numaralı şüpheli olarak Fethullah Gülen ismine yer alıyor. Müşteki mağdur olarak “Molla Muhammed” olarak bilinen Mehmet Doğan, dönemin Tahşiye Yayınevi sahibi Mehmet Nuri Turan ve gazeteci Mustafa Kaplan’ın da aralarında bulunduğu müştekilerin isminin yazılı olduğu fezlekede, 37 şüphelinin ismi yer alıyor.
(KEMAL GÜMÜŞ/STAR)

MEDYAGUNDEM

noel-stv

FETÖ senaryolu terör!

FETÖ’nün kanalı Samanyolu TV’de Reina’ya yapılan saldırı daha önce işlenmiş. FETÖ’den Noel baba maskeli terör …

noel2

FETÖ’den Noel baba maskeli terör saldırısı mı?

Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastin provasını Samanyolu TV’de Kollama isimli dizide yaptığı ortaya çıkan …

karaca

Gizli hattan 5 bin görüşme

Eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le görüştüğü gizli hat deşifre …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir