Anasayfa / GENEL / Diriliş’te aforizma fırtınası!
dirilis1

Diriliş’te aforizma fırtınası!

TRT’nin dönem dizisinin dün akşam yayınlanan bölümüne Ertuğrul Bey’in “Atalarımızın destanları bebe uyutmak için değil, adam uyandırmak içindir” sözleri damga vurdu.


Diriliş Ertuğrul 3. bölümüyle TRT izleyicisiyle buluştu. Ertuğrul, Halep’ten yeni yurt müjdesiyle Oba’ya gider; ancak hiç beklemediği olaylarla karşılaşır. Oba’nın kervanı basılacak, Gündoğdu ise esir düşecektir.

HALİME’YE AŞK İTİRAFI

Hayme ana Ertuğrul’a Gökçe ile evlenme konusunu nihayet açar. Ertuğrul ise Gökçe ile evlilik konusuna mesafeli davranır ve Hayme anaya evlilik için Halime’yi işaret eder.

SÜLEYMAN ŞAH GERÇEĞİ ÖĞRENİR

Oba’nın üzerindeki kara bulutlar ve ardarda gelen felaketler Süleyman Şah’ı giderek endişelendirmektedir. Kervanın saldırıya uğraması ve Gündoğdu’nun Kara Toygar’a esir düşmesi Süleyman Şah için bardağı taşıran son damla olur. Süleyman Şah, töre gereği teslim etmediği misafirlerinin kimliğini artık öğrenmek istemektedir. Süleyman Şah, misafirini çadırına davet eder ve gerçeği sorar. Duydukları ise hem Ertuğrul’u hem de Süleyman Şah’ı bir kez daha endişelendirecektir.

ERTUĞRUL’DAN MUHTEŞEM AFORİZMA

Diziye damga vuran sahnelerden biri de Halep’ten yurt müjdesiyle dönen Ertuğrul’un yeni bölgenin tehlikeli olduğunu savunan diğer Oba heyetinden Apargı Bey’e kurduğu cümle oldu. Geçmiş dönemdeki kahramanlıklardan bahseden Ertuğrul, bize masal anlatma diyen Apargı Bey’e “Atalarımızın destanlarını masal mı sandın? Onlar bebe uyutmak için değil, adam uyandırmak içindir” sözleriyle karşılık verdi.

‘Diriliş’ Dizisinde Ertuğrul’dan Muhteşem Aforizma paylaşan: haberler

MEDYAGUNDEM

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

trt1

FETÖ’nün TRT inine yeni operasyon

FETÖ’nün TRT’deki yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 38 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir