Anasayfa / GENEL / Köşeye sıkışan Aydın Doğan ağız değiştirdi!
dogan-agiz

Köşeye sıkışan Aydın Doğan ağız değiştirdi!

Doğan Medya Grubu hakkında terör soruşturması başlatmasının ardından bünyesinde bulunan gazetecilerin terör örgütü PKK’ya karşı dillerini değiştiği görüldü. KJ’de kullanılan “ölen askerler” için şehit, PKK için ise “Alçak” denilmeye başlandı.


Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Doğan Medya Grubu bünyesindeki basın kuruluşlarında yer alan bazı haberlerden dolayı yetkililer hakkında, ”terör örgütü propagandası yapmak” suçundan soruşturma açıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili İdris Kurt, Güneş gazetesinin 10 Eylül 2015’teki ”Al Sana Belge” başlıklı haberini ihbar kabul ederek, yaptıkları yayınlardan dolayı Doğan Medya Grubu hakkında resmen soruşturma başlatmıştı.

‘ÖLEN’ KELİMESİNİ ‘ŞEHİT’ OLARAK DÜZELTTİ

Terör soruşturması başta Doğan Medya Grubu çalışanları olmak üzere teröre aynı gözle bakan gazeteciler tarafından tepkiyle karşılandı. Ancak, soruşturmanın başlatılmasının ardından geçen iki günlük zaman içinde Doğan Medya Grubu gazetecilerinin kullandığı dilin değiştiği görüldü. Hem televizyondaki programlarda hem de gazetedeki yazılarda artık PKK’ya karşı sert kelimeler kullanılmaya başlandı.

YİNE DE YAZMADILAR!

CNN Türk’te Tarafsız Bölge programı sunucusu ve aynı zamanda Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, programında KJ denilen alt yazıyı düzeltti. “Ölen asker ve polisler” başlıklı KJ’yi gören Hakan, canlı yayının ortasında “Arkadaşlar şu KJ’deki ölen kelimesini şehit olarak düzeltelim” dedi. KJ yayından alındı ama yerine yine de “şehit” yazılmadı. “Tırmanan terör olayları” yazıldı.

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

1 Yorum yapıldı

  1. valla bu millet bunların derdini, sıkıntısını anlıyor da Ak partili bazı eski siyasetçilerin ne yapmaya çalıştıklarını anlayamıyor. seçim öncesi ekranlara çıkarak tuhaf açıklamalar yaparak egolarını tatmin etmek uğruna partiye zarar vermenin bu millet nezdinde itibar kaybettirdiğini nasıl farketmiyorlar acaba? bazı muhalefet partililer ve basın yayın kuruluşlarının ve tetikçilerinin dolduruşları ve pohpohlamalarıyla bu durumlara düşenler unutmasınlar bu millet herşeyi çok iyi görür bu zor günlerde sözde demokrat tavırlar arkasında Ak partiyi zor durumda bırakacak söylemler Ak partililer tarafından affedilmeyecektir. Bu bir davadır kişisel menfaatlerini davanın önünde tutanlara abdüllatif şener in hazin sonuna bakmalarını salık veriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir