Anasayfa / GENEL / Koru’nun Habertürk’e transferinin şifreleri çözüldü!
koru1

Koru’nun Habertürk’e transferinin şifreleri çözüldü!

MEDYAGUNDEM.COM- Fehmi Koru Star gazetesinden Habertürk’e geçtiğinde “GÜLen operasyonu mu?” manşetini attık.

koru

Koru’nun Habertürk’e geçişi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den bağımsız düşünülecek bir operasyon olamazdı. Nitekim Habertürk de belirlediği pozisyonla önümüzdeki döneme ilişkin hangi operasyonları yapacaklarının işaretlerini verdi.

Bugün Habertürk’te Fehmi Koru ile yapılmış tam sayfa bir röportaj vardı.

Koru “mahalle” değiştirince belli ki bir “özgüven” etkisiyle Yeni Şafak gazetesi genel yayın yönetmeni İbrahim Karagül’e “çapsız adam” diyerek saldırdı. Geçmişe dayalı bir hesabı olduğu biliniyordu, hesabı da “mahalle” değiştirince çıkarması manidardı.

Ama röportajdaki asıl önemli kısım şu kısa bölümdeydi:

Cumhurbaşkanı seçilirse Erdoğan’ın Gül’den farkı ne olur?

Erdoğan “terleyen ve koşan cumhurbaşkanı olacağım. Yollar, köprüler kontrolümde olacak” diyor. Nasıl olacağını çok merak ediyorum. İstese ve zorlasa bile daha önceki cumhurbaşkanlarından çok farklı olamaz. Neticede Anayasa’ya uyacağına dair yemin edecek. Anayasa’da yazılanları aşmak istiyor ama mümkün değil. Başbakan kim olursa olsun Gül-Erdoğan ilişkisinden farkı olmaz.

Gül’ün saf dışı kalma ihtimali var mı?

Zannetmiyorum…

İşte Fehmi Koru’nun Habertürk’e transferinin şifreleri bu sözlerinde gizli. Koru’nun sözleri Başbakan Erdoğan’a resmen tehdittir ve önümüzdeki sürece dair önemli bir işarettir. Pensilvanya’daki Gülen’le Çankaya’daki Gül’e göre operasyon çeken Koru bu kez pek zekice davranmadı!

Bu arada Yeni Şafak’tan Recep Yeter’in Twitter’daki şu mini analizlerini de es geçmemekte fayda var:

recep1

recep2

recep3

recep4

recep5

MEDYAGUNDEM

akbay

İşte o ifade: Burak İsviçre’de FETÖ evinde yetişti

Gazeteci Fehmi Koru, Sözcü’ye yönelik FETÖ soruşturmasında tanık sıfatıyla savcıya ifade verdi: Burak Akbay’ın babası …

ht3

Habertürk’ün ByLock haberi uydurma çıktı

Emniyet Genel Müdürlüğünce, “215 bin kişilik ByLock listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği”ne dair haberin, genel …

ht

O, Habertürk’e gelince, kanal birden FETÖ kanalına döndü

FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik, aralarında “fuatavni” hesabının kurucusu olduğu tespit edilen Said Sefa, Atilla Taş …

2 Yorumlar

  1. Erhan Celik habertürk öncesi kanal7 iken Koruda haber yorumcusu idi,izlemistimde.Simdi Celik o mahalleye gecti arkasindan Koru.Daha öncede o mahalleye tasinanlara bakalim.Hakanin durumu ortada,Celik icin haberden cok magazinle gündeme geldigi icin istifa etmis diyorlar.Sirada Koru var,yeni mahalleye hemen alismis.Yada eski mahalleye cakmasi transferin ön kosullarindandir.Keskin sirkenin zarari küpüne olurmus.

  2. Ruhlarını satan zavallı namussuz yaratıklara söylenecek hiç bir söz yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir