Anasayfa / GENEL / Koru ‘Etekli Yakup’un haddini bildirdi!
koru-yakup

Koru ‘Etekli Yakup’un haddini bildirdi!

MEDYAGÜNDEM- Fehmi Koru Star’da bugün kendisine verdiği bir mülakatta “kifayetsiz” diyen Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz’a ağır mı ağır bir cevap yazdı.

“Bir kifayetsizin uyarıları” başlıklı yazısında, Koru özellikle Aydın Doğan’ın çözüm sürecine destek açıklamasına dikkat çekerek şöyle dedi:

“İnanmayan dünkü Hürriyet’te yer alan ‘Çözüm sürecine destek veriyoruz’başlıklı habere ve ona eşlik eden fotoğrafa bakabilir. Fotoğrafta bir masa ve etrafında bir düzine kerli ferli insan görülüyor. En başa grubun onursal başkanıkurulmuş; diğer isimlerin çoğu önünde ceket iliklemeyi düşüneceğiniz insanlar… Grubun ‘yayın ilkeleri kurulu’bunlar… ‘Çözüm süreci’başladığından bu yana ikinci kez toplanıp destek konusunda kararlılıklarının sürdüğünühatırlatmışlar… Bir ayda iki kez aynıkararlılık hatırlatılıyor… Kime acaba? Soru üzerinde düşünmeye başladığınızda ‘kifayet’ sözcüğüyle neyin kast edildiğini daha iyi anlayabiliyorsunuz… Hürriyet gazetesinin belli başlı yazarları’çözüm süreci’ne ölesiye karşı çıkıyorlar… Yürekleri Türk’ün ve Kürt’ün yanyana yaşayacağıve ortak bir gelecek için birlikte çalışacağıbir Türkiye tablosunu kaldırmıyor belli ki…. Ya da bunun Ak Parti eliyle gerçekleşecek olmasını istemiyorlar… Dereden tepeden bahaneler uydurup sürecin başarısız olması için olağanüstü bir çaba harcıyorlar…”

Koru, sürece karşı çıkmada Hürriyet’in yalnız olmadığını, aynı kategoride Sözcü, Yurt, Aydınlık, Cumhuriyet ve Ulusal Kanal’ın da yer aldığına dikkat çekerek, Hürriyet yazarlarının 2002 yılından bu yana hep yanıldıklarını, yanılttıklarını ama buna rağmen konumlarını koruduklarının altını çizdi.

Koru’nun şu çarpıcı cümlesi önemliydi:

“Başında grubun büyük patronunun oturduğu masada yer alan 12 üye bence boşuna yoruluyor… Biraz ileri giderlerse, yola getireceklerini sandıkları Hürriyetyazarları, onlar için de uygun bir sıfat bulacaktır…”

KORU’NUN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

mehmet

Doğan medyasının sinsi oyunu

Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz’ın bugünkü yazısında darbeyi ihbar eden Binbaşı O.K hakkında bazı iddialarda …

akbay

İşte o ifade: Burak İsviçre’de FETÖ evinde yetişti

Gazeteci Fehmi Koru, Sözcü’ye yönelik FETÖ soruşturmasında tanık sıfatıyla savcıya ifade verdi: Burak Akbay’ın babası …

sefer

Doğan medyasındaki ‘akçeli işler’ kelle kopardı!

Doğan Burda Dergi Grubu’nda deprem yaşandı. İki üst düzey isim sürpriz bir kararla görevlerinden istifa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir