Anasayfa / GENEL / Koalisyon güçleri teröristleri destekliyor
erdogan-bab

Koalisyon güçleri teröristleri destekliyor

Fırat Kalkanı ve el Bab sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, koalisyon güçlerinin operasyonu artık desteklemediğini, terör örgütlerine destek verdiklerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan El Bab operasyonuyla ilgili, “DEAŞ’ı El Bab’da dört bir taraftan kuşatmış durumdayız. Çıkılan bu yoldan geri dönmemiz mümkün değil. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde ile ortak basın toplantısı düzenledi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

İkili ilişkilerimizi geliştirmek için gayret gösteriyoruz. İnşallah ticaret hacmimizi 250 milyon dolar seviyesine yükseltmeyi umuyoruz.

Gineli işadamlarının ülkemizde iş yapma arzusu bizleri çok mutlu etti. THY’nin ilk uçuşu 30 Ocak’ta gerçekleşecek. İlişkilerimiz daha da gelişecek.

15 Temmuz darbe girilşiminde ilk arayanlardan oldu. Gine FETÖ okullarını devretti hep birlikte bu terör örgütünü tarihin çöp sepetine atacağız.

AFRİKA İNSANININ KANINI DÖKENLER BİZE İNSANLIK DERSİ VERMEYE KALKIYOR
Biz Afrika’ya emperyalistlerin sömürgecilerin baktığı gibi bakmadık. 50-60 yıl öncesine kadar elmas, petrol için Afrika insanının kanını dökmekten çekinmeyenler bugün bize insanlık dersi vermeye kalkıyor. Batı başkentlerinin şık kaldırımları arkasında Afrikalı kardeşlerimin kanı vardır.

“KENDİ GÖBEĞİMİZİ KENDİMİZ KESECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan El Bab operasyonuyla ilgili, “DEAŞ terör örgütünü biz El Bab’da şu anda dört bir taraftan kuşatmış vaziyetteyiz. Koalisyon güçleri şu anda verdikleri sözü maalesef tutmuyorlar. Verilen söz farklıydı ama şu anda farklı konumdalar. Öyle olsa da olmasa da biz şu anda yolumuza kararlı bir şekilde devam ediyoruz, devam edeceğiz. Çıkılan bu yoldan geri dönmemiz mümkün değil” dedi. Erdoğan şöyle konuştu;

DAEŞ terör örgütünü El Bab’ta dört yandan kuşatmış durumdayız. Tabi koalisyon güçleri şu anda verdikleri sözü tutmuyorlar.

Çıktığımız bu yoldan geri dönmemiz mümkün değil. Yani Rakka’dan geliyormuş, gelmiyormuş… Arkadaşlar bu olanların hepsi stratejidir. Bütün taktikler değerlendirilir ve ona göre de adımlar atılır.

Koalisyon güçleri DAEŞ’e karşı mücadeleden bahsediyordu, bizi de DAEŞ’e destek vermekle suçluyorlardı. Şimdi terör örgütlerini destekliyorlar.

Diyorum ya, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Şehitlerimiz var, canımız acıyor ama geri dönemeyiz.

Gaziantep’e bombayı yediğimiz zaman benim vatandaşlarım şehit olduğu zaman, Kilis’te vatandaşlarım şehit olduğunda bunun bedelini kim ödeyecek? O zaman da “hükümet nerede” diyorlar. Biz ne gerekiyorsa onu yapacağız.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir