Anasayfa / GENEL / KK önüne yattığım tanktan kaçtı
tank

KK önüne yattığım tanktan kaçtı

İstanbul’da tankın önüne yatan Metin Doğan: Ben o gece bedenimi siper ederken, CHP lideri benim önüne yattığım tanklardan kaçmış.

Devlet yönetimini ele geçirmek isteyen hainler, darbeye kalkıştığında onlara direnenlerden biri de Metin Doğan’dı. İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda hainleri durdurmak için tankların önüne yattığı anı gösteren fotoğrafları, 15 Temmuz direnişinin de sembolü oldu.

ŞEHİT OLACAKTIM
Bir yılda 58 ile giderek 15 Temmuz konferanslarına katılan Doğan, o gece giydiği beyaz tişörtü, pantolonu ve ayakkabıyı da İstanbul 1453 Müzesi’ne verdi. Tankların önüne yattığı yerde SABAH’a konuşan Doğan, yaşananlara “kontrollü darbe” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek şunları söyledi: “O gece hainlere ‘Ben Türk askeriyim, siz kimin askerisiniz?’ diye bağırdım. Tankın önüne yattığım o an 40 yılım gözümün önünden geçti. Ölüm anını yaşamak için bekledim. Tank üzerimden geçseydi şehit olacaktım. Ben orada tankların önünde vücudumu siper ederken, CHP’nin lideri Kılıçdaroğlu benim önüne yattığım tanklardan kaçmış. Hani darbeye karşıydın, hani ilk olarak sen çıkacaktın tankların karşısına? Ben oradaydım, tankların önüne yattım. Sen benim önüne yattığım tanklardan neden kaçtın?”

‘KILIÇDAROĞLU’NUN YAPTIĞI EN BÜYÜK ADALETSİZLİKTİR’
15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Kahramankazan’da FETÖ’cü hainler tarafından şehit edilen Lokman Biçinci’nin babası Recep Biçinci, Kılıçdaroğlu’nun ‘sözde adalet yürüyüşü’ne büyük tepki gösterdi. Şehit babası, “Adalet diye sokaklara düşen Kılıçdaroğlu’nun, Kahramankazan’daki şehit yakınları ve gazileri bir kez olsun ziyaret etmemesi en büyük adaletsizliktir” dedi.


Recep amcanın oğlu Lokman Biçinci, Ankara’da FETÖ’cü askerler tarafından şehit edildi.

KIZI DA FENALAŞARAK CAN VERDİ
Acısının çok büyük olduğunu söyleyen Biçinci, “Ben 15 Temmuz gecesi iki evladımı kaybettim. Kardeşinin şehit olduğu haberini alan kızım da o gece fenalaşarak hayatını kaybetti. Milletçe çok zor günler geçirdik. Oğlum genç yaşında bu vatan için kendini feda etti. Bir şehit babası olarak milletine, bayrağına ve ülkesinin bağımsızlığına düşkün, ahlaklı bir evlat yetiştirdiğim için onur duyuyorum. Bizler 15 Temmuz’da yine meydanlarda olacağız” diye konuştu.

‘BİR KEZ BİLE GELMEDİ’
Recep Biçinci sözlerine şöyle devam etti: “15 Temmuz’da darbecilere direnirken, her siyasi görüşten vatansever insanlar kendini Türkiye için siper etti. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu bir kez bile bizi ziyaret etmedi. Bizler o gece vatanımız için kahramanca mücadele ettik. Adalet diye sokaklara düşen Kılıçdaroğlu’nun Kahramankazan’daki şehit yakınları ve gazileri bir kez olsun ziyaret etmemesi en büyük adaletsizliktir.”

SABAH

.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir