Anasayfa / GENEL / KK evetçi oldu hayırcıları fena vurdu!
kemal1

KK evetçi oldu hayırcıları fena vurdu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, anayasa değişikliğiyle ilgili referandumda hangi maddelerin neler olduğunu bilmediği bir kez daha kanıtlandı. Daha da önemlisi Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı sisteminde Başbakanlık koltuğunun olduğunu sanıp büyük skandala imza atarken, aslında savunduğu hayırın nasıl bir kaos ve kriz olduğunu da itiraf ediyor. Çünkü iki başlılık asıl parlamenter sistemde var. Kılıçdaroğlu farkında olmadan eveti savunurken, hayırcıların da silahını ellerinden almış oldu.

kk1

Bir radyo programına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni anayasa düzenlemesiyle ilgili olarak konuşurken öyle bir skandala imza attı ki…

Kılıçdaroğlu yeni sistemde Başbakanlık makamının olacağını söyledi. Halbuki Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde Başbakanlık diye bir kurum olmayacak.

İşte Kılıçdaroğlu’nun siyasi tarihimize damgasını vuracak olan sözleri:

Yeni modeli kurduk. Halk seçti Cumhurbaşkanı’nı, Başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka bir partinin genel başkanı, Başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak. Neden bu anlatılmıyor millete?

İŞTE DEĞİŞİKLİĞİ ÖNGÖREN 8. MADDE

Düzenlemeyle, Anayasanın “cumhurbaşkanının görev ve yetkilerine” ilişkin maddede değişiklik yapılıyor ve cumhurbaşkanına, “devlet başkanı” sıfatı getiriliyor. Devletin başı olan cumhurbaşkanına, yürütme yetkisi de veriliyor.

Cumhurbaşkanı, “devlet başkanı” sıfatıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk milletinin birliğini temsil edecek, anayasanın uygulanmasını, devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını sağlayacak. Gerekli gördüğü takdirde, yasama yılının ilk günü TBMM’de açılış konuşmasını yapacak. Ülkenin iç ve dış siyaseti hakkında Meclise mesaj verecek.

Cumhurbaşkanı, kanunları yayımlayacak ve kanunları tekrar görüşülmek üzere TBMM’ye geri gönderecek. Kanunların, TBMM İçtüzüğü’nün tümünün veya belirli hükümlerinin anayasaya şekil veya esas bakımından aykırı oldukları gerekçesiyle Anayasa Mahkemesinde iptal davası açacak.

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir