Anasayfa / GENEL / KK Almanya’ya yalvaracak kadar alçaldı!
kemal1

KK Almanya’ya yalvaracak kadar alçaldı!

Angela Merkel’in Türkiye ziyaretini, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek’ olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, soluğu Alman medyasında aldı. “Merkel’i Türkiye’ye göndermeyin” diyerek yardım istedi.

Yabancı basın kuruluşları aracılığıyla her fırsatta Türkiye’yi, uluslararası kamuoyuna şikayet eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir skandala daha imza attı. Almanya Başbakanı Angela Merkel’in, 2 Şubat 2017’de gerçekleştirmesi beklenen Türkiye ziyaretini Süddeutsche Zeitung Gazetesi’ne değerlendirdi. Merkel’in Türkiye’ye yönelik tepki toplayan ve FETÖ’cülere hamilik yapan politikasını olumlu bulduğunu ifade eden CHP Genel Başkanı, birkaç eleştiride bulundu.

“EVET ÇIKARSA KABUL ETMEYECEĞİZ”
Alman Başbakan’ın, Türkiye’ye ziyaretinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ‘destek’ anlamına geleceğini iddia etti. “Merkel, Erdoğan’a yardıma geliyordur. Ziyareti o anlama gelmiyor mu?” ifadelerini kullandı. Türkiye’yi kötüleyerek açıklamalarına devam eden Kılıçdaroğlu, ‘cumhurbaşkanlığı sistemi’ni öngören anayasa değişikliğiyle ilgili referandumdan ‘evet’ kararı çıkması halinde tanımayacaklarının sinyalini verdi. “Referandum, bir sistem değişikliğini meşru hale getirmeyecektir. Hep tartışma olacaktır” diye konuştu.
YUNANİSTAN’IN KARARINA DESTEK
Ülkemizde demokrasinin bulunmadığını öne sürerek, halkın %52 oyuyla seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kast ederek yine ‘diktatör’ ifadesini kullandı. Öte yandan Almanya’da yuvalanan DHKP-C’li, PKK’lı, FETÖ’cü teröristlerle ilgili en ufak bir eleştiride bulunmadı. Kılıçdaroğlu, verdiği röportajda FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından helikopterle kaçarak Yunanistan’a sığınan cuntacılara dair skandal ifadeler kullandı. Geçtiğimiz günlerde, 8 darbeci haini Türkiye’ye iade etmeyeceğini duyuran Yunan makamları, gerekçe olarak Türkiye’de ‘adil yargılama olmadığı’ iftirasını atmıştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, darbecileri Türkiye’ye iade etmeyen Yunanistan’ı da haklı buldu.
TERÖRİSTLERE TEK LAF ETMEDİ
Yunan mahkemelerinin Türkiye’de adil yargılama olmadığı gerekçesiyle hainleri iade etmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Alman Gazetecinin ‘peki Türkiye’de adil yargılama var mı?’ sorusuna, ‘hayır’ cevabını verdi. Uluslar arası platformda, FETÖ’cüler tarafından yapılan lobi çalışmasına paralel olarak, hükümetin darbecileri adil yargılamadığını ima etti.
Vatandaştan teröre destek tepkisi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kalp krizi nedeniyle 55 yaşında vefat eden CHP Güdül İlçe Başkanı Uğur Öngay’ın cenaze törenine katıldı. Tören alanında CHP Lideri’ne bir vatandaş tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’nun korumalar eşliğinde ilerleyen aracın yanına yanaşan vatandaş, “Türk askeri katliamcıdır diyenleri savunmasanız, çok mutlu olacağız” dedi. Vatandaşın bu tepkisinden sonra korumalar araya girdi, Kılıçdaroğlu’nun aracı yoluna devam etti. Terör örgütü PKK’ya karşı operasyonların sürdüğü dönemde bölgeye giden CHP heyeti, devleti katliam yapmakla suçlamıştı.

-GÜNEŞ-

MEDYAGUNDEM

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

1 Yorum yapıldı

  1. merkelin ya da başkasının gelmesi ya da gelmemesi çok da s.deydi ne boş adam bu adam ya! hala bu milleti tanıyamamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir